امام جمعه : مردم یزد در دهه اول محرم عشق عمیق خود را به امام حسین (ع) نشان دادند

یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مردم ولایتمدار دارالعباده یزد در دهه اول ماه محرم با برپایی مجالس و عزاداری های با شکوه خود عشق عمیق به حضرت امام حسین (ع) را نشان دادند.

به گزارش عصر جمعه دفتر روابط عمومی امام جمعه یزد ، آیت الله محمد رضا ناصری یزدی در پیامی از برگزاری مجالس سوگواری امام حسین (ع) در یزد قدردانی کرد و افزود: عزاداری های دهه اول محرم به خصوص در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نشانگر شور حسینی و ارادت مردم به آل الله و ارائه فرهنگ عاشورایی و آیین های سنتی عزاداری بود.
وی اضافه کرد : این ارادت ها چون از اعماق دل و جان مردم برمی آید همیشه پایدار و ماندگار خواهند ماند و شکوه و عظمت و عشق به اباعبدالله الحسین(ع) را به نمایش می گذارد.
وی در مورد اشعار نوحه های هیات ها بیان کرد: اشعار هیات های نیز بسیار خوب و پرمعنا، و سینه زنی های بی آلایش و ساده بود و نشان از اینکه عزاداری ها به اوج خود نزدیک شده و کاستی های آن در حال رفع شدن است.
ناصری همچنین اجتماع بزرگ عاشوراییان در عصر 13محرم را حکایت از همدلی، هماهنگی و اخلاص هئیت های مذهبی ذکر کرد و گفت: مردم یزد عظمت عزاداری امام حسین(ع) را به جهانیان نشان دادند که جا دارد از مردم که این آیین را برگزار کردند صمیمانه تشکر کنم.
استان یزد یک هزار و 500 هیات مذهبی دارد.
7536/ 2047* دریافت کننده:کاظم سبحان زاده**انتشار- عباسقلی اشکورجیری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال