امام جمعه بهاباد: آتش به اختیار یعنی اینکه بی نظمی و بی قانونی در امور نباشد

یزد - ایرنا - امام جمعه بهاباد گفت: آتش به اختیار به معنای تجویز بی نظمی، هرج و مرج و کار خودسرانه و اقدام علیه نهاد و یا سازمانی خاص نبوده و به معنای ایجاد بی نظمی در جامعه نیست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیف الله دهقانی در خطبه های نماز جمعه این هفته بهاباد با گرامیداشت شهادت آیت الله بهشتی و هفته قوه قضائیه یادآور شد: آتش به اختیار یعنی یک انسان با روحیه بسیجی منتظر دستور از کسی نباشد با عقل و تدبیر و آگاهی که دارد با توجه به شرائط گذشته مسیر حق را انتخاب کند و بسیجی وار در مسیر حق اقدام و عمل داشته باشد نه اینکه بی نظمی و بی قانونی شود. وی همچنین با بیان اینکه منافقان بیش از 17 هزار انسان بی گناه را در دهه 60 به شهادت رساندن گفت: با شهادت این عده قساوت و بی رحمی منافقین آشکار شد و در این کشور شعار مرگ بر منافق هیچگاه فراموش نمی شود.
امام جمعه بهاباد در خصوص 11 تیر ماه سالروز شهادت سومین شهید محراب آیت الله صدوقی گفت: شهید آیت الله صدوقی در طول عمر خود خدمات بزرگ و قابل توجهی را در نقاط مختلف محروم کشور انجام داد.
حجت الاسلام دهقانی همچنین در خصوص حمله ناوگان آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران و شهادت مسافران این هواپیما گفت: حمله موشکی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در سال 1367مصداق بارز تروریست بودن آمریکای جنایتکار است.
وی همچنین از سپاه پاسداران به دلیل شلیک موشک به مواضع داعش در دیرالزور سوریه قدردانی و آن را اقدامی بجا و درست توصیف کرد و اظهارداشت: امیدوارم تروریست‌ها و حامیان‌شان فهیمده باشند که جمهوری اسلامی ایران در برابر این جنایات هرگز اغماض نمی‌کند و به تروریست و حامیان‌شان پاسخی از این محکم‌تر می‌دهد.
خطیب ‌جمعه بهاباد اضافه کرد: امروز دشمن از روش های گوناگون برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده می کند که یکی از این روش ها نفوذ در فرهنگ اصیل اسلامی است ولی در این خصوص نیز جوانان ایرانی اجازه موفقیت به دشمنان نمی دهند.
بهاباد در فاصله حدود 200 کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد.
6014/ دریافت و انتشار: کاظم شاملو

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال