افزایش یک هزار و 500 کتاب به کتابخانه های عمومی خاتم

یزد - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خاتم از اضافه شدن یک هزار و 500 جلد کتاب به منابع کتابخانه های عمومی این شهرستان در یک سال گذشته خبر داد.

سید عباس طباطبایی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش 303 متر مربع زیربنای کتابخانه ها در شهرستان افزود: تعداد کتابها در کتابخانه های عمومی 45 هزار جلد بوده است که به 60هزار جلد افزایش داشته است.
وی همچنین از برگزاری نشست های کتابخوان به صورت منظم و مکرر در شهرستان اشاره و اعلام کرد: در بخش این نشست ها نیز کتابخانه های شهرستان توانسته است رتبه اول استان را به خود اختصاص دهد.
وی اظهار کرد: در بخش وسایل گرمایشی کتابخانه های شهرستان 100 درصد مجهز شده است و در این زمینه هیچگونه مشکلی وجود ندارد.
وی ضمن بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 60 نشست کتابخوان در شهرستان برگزار شده است، یادآور شد: کتابخانه های عمومی خاتم بیش از 6 هزار عضو و همچنین 4 بخش کودک دارد.
طباطبایی تاکید کرد: جهت نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در خاتم در دهه فجر امسال نمایشگاه کتاب در روستای چاهک برگزار خواهد شد که با50 درصد تخفیف ارائه می شوند.
وی خاطرنشان کرد: قبوض مساجد رایگان است و ما امید داریم با توجه به نیم درصد درآمد شهرداری ها که مبلغ بسیار اندکی است مسئولان نسبت به قبوض کتابخانه ها و تامین هزینه های آن نیز چاره ای بیندیشند و مانند مساجد به صورت رایگان پرداخت شود.
خاتم با 45 هزار نفر جمعیت در فاصله 240 کیلومتری شهر یزد واقع شده است.
7534/ 6197 خبرنگار: صغری حیدری** انتشار: فلاح
irnayazdd@

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال