جشنواره ملی انار در تفت یزد آغاز به کار کرد

یزد- جشنواره ملی انار صبح روز چهارشنبه در ˈباغشهرˈ شهرستان تفت استان یزد آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا دبیر کانون هماهنگی دانش و صنعت انار کشور در این جشنواره با بیان اینکه ایران نخستین تولید کننده انار به لحاظ میزان تولید آن است هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی مشکلات، راهکارهای افزایش تولید این محصول و تبادل اطلاعات از باغداران موفق عنوان کرد.
ˈسیدحسین گلدانسازˈ: افزود: ما در این زمینه رقیبهای فراوانی داریم و باید با استفاده از تجارب باغداران موفق در تولید بالا بتوانیم علاوه بر حفظ موقعیت خود در میزان تولید انار،کمیت و کیفیت آن را نیز ارتقا دهیم.
این مسئول اضافه کرد: به جهت اینکه شهرستان تفت یکی از قطبهای تولید انار در کشور می باشد و محصول انار آن در دنیا زبانزد است با هماهنگیهای انجام شده با استان یزد این شهرستان برای برگزاری این جشنواره انتخاب شد.
فرماندار تفت نیز ضمن خیرمقدم به میهمانانی که از سراسر کشور در این جشنواره شرکت نموده اند به موقعیت محصول انار درشهرستان تفت اشاره کرد و گفت:مردم تفت یکی از بهترین تولید کنندگان اناردر کشور می باشند و زندگی ساده و بی آلایش کشاورزان آن با انار عجین شده است.
ˈابوالقاسم دهقانˈ با بیان اینکه کشاورزان پرتلاش این دیار در دل کویر خشک و کم آب، یاقوتهای قرمزی به بار می آورند که نمونه آن در کمتر منطقه ای دیده می شود افزود: مردم شهرستان تفت استحقاق آن را دارند که بعنوان قطب تولید انار و مرکز فن آوری های مختلف این محصول در کشور به شمار آمده و بیش از سایر نقاط کشورمان مد نظر آیند.
در این جشنواره دو روزه بیش از 200 نفر از مسئولان، کارشناسان، محققان و تولید کنندگان محصول انار از 15 استان کشور، یافته های جدید علمی خود در باره تولید انار،پتانسیل ها و ظرفیتهای آن و تجربیات خود در این زمینه را بیان و به ارائه راهکارهایی برای رفع مشکلات تولید کنندگان این محصول می پردازند.ک/3
7547/1968

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال