ارزش معاملات بورس در آذربایجان غربی به 1000میلیارد ریال رسید

ارومیه - ایرنا - مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه طی فروردین سال جاری بیش از 585 میلیون و 664 هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت های بورسی و فرا بورسی معامله شد، گفت: ارزش معاملات بورسی طی این مدت در استان به بیش از یک هزار میلیارد ریال رسید.

وحید جوادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شاخص کل بازار طی فروردین ماه افزایش داشته است، افزود: این شاخص در ماه گذشته با 25 هزار و 716 واحد افزایش در مقایسه با ماه پیش از آن به رقم 204 هزار و 375 واحد رسید.
وی اضافه کرد: شاخص کل بازار فرابورس نیز با 220 واحد افزایش نسبت به اسفندماه سال گذشته به رقم 2 هزار و 477 واحد رسید.
وی با بیان اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌ غربی 12 کارگزار از 16 ایستگاه معاملاتی، سهام و حق ‌تقدم بیش از 420 شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: نمایندگی شرکت کارگزاری سرمایه و دانش بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با 32 درصد به خود اختصاص داد.
مدیر بورس منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه 49 درصد کل معاملات در فروردین ماه مربوط به خرید بود، بیان کرد: طی ماه گذشته سهام شرکت بانک تجارت با 9 درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشت.
جوادی گفت: طی ماه گذشته 70 کد معاملاتی جدید در بورس منطقه ای آذربایجان غربی صادر شد.
به گزارش ایرنا بورس منطقه ای آذربایجان غربی در 22 اسفند سال 1383 شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.
3214/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال