آسفالت 100 کیلومتر از راه های آذربایجان غربی در دستور کار قرار دارد

ارومیه - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: با هدف بهسازی راه های ارتباطی اجرای روکش آسفالت در 100 کیلومتر از جاده های اصلی این استان طی امسال در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا پیمان آرامون روز سه شنبه در دیدار با جانشین فرماندهی پلیس راه کشور در ارومیه افزود: همچنین افزایش درجه راهها در برنامه سالیانه این استان پیش بینی شده است.
وی با تاکید بر اینکه آذربایجان غربی در امتداد 967 کیلومتر از مرزهای ایران با سه کشور همسایه و به صورت طولی واقع شده است، اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن این استان در مسیر ترانزیت، حجم تردد کامیون ها و وسایط نقلیه سنگین در آن بالاست.
وی اضافه کرد: احداث جاده ها و نگهداری از آنها نیز به دلیل شرایط خاص اقلیمی و آب و هوایی و مسیرهای کوهستانی نیازمند تامین بودجه های ویژه و متناسب است.
وی آشکارسازی 46 نقطه حادثه خیز، هزینه کرد درست اعتبارات تخصیصی از محل ماده 23 جرایم رانندگی، تبیین درست بیمه ها در کاهش تصادف های استان و نقشه عملی راه های استان برای کاهش تصادف ها را از دیگر برنامه های این استان در حوزه ایمنی و حمل ونقل اعلام کرد.
به گزارش ایرنا در این دیدار طرفین بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم در افزایش ایمنی سفر و کاهش میزان حوادث رانندگی و تلفات انسانی تاکید کردند.
سوانح رانندگی جزو سه عامل اصلی مرگ و میر در کشور و آذربایجان غربی است و سالانه افزون بر 16 هزار نفر در کشور و بیش از 500 نفر در این استان جان خود را بر اثر این سوانح از دست می دهند.
این استان مرزی و کوهستانی 12 هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان سه هزار و 500 کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.
3072/9918

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال