سه کبدی کار اهل نقده در رقابت های جهانی حضور می یابند

ارومیه - ایرنا - رییس هیات کبدی نقده گفت: سه کبدی کار جوان این شهرستان با عضویت در تیم ملی جوانان جمهوری اسلامی در مسابقات جهانی به میزبانی ایران حضور می یابند.

«نواب تازه قلعه» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سه ورزشکار شامل احمدرضا شادلو، امید خجسته و وحید رضایی مهر از 23 فروردین تا 2 اردیبهشت در اردوی تیم ملی جوانان بودند و طی شهریور سال جاری در رقابت های جهانی شرکت می کنند.
وی اضافه کرد: نقده به عنوان یکی از شهرهای طلایی ورزش ایران دارای استعدادهای ورزشی بسیار درخشانی است و می‌توان با حمایت و هدایت صحیح، استعدادهای طلایی را در این شهرستان تشخیص داد و به سطوح کشوری و جهانی رساند.
به گزارش ایرنا کبدی کاران نقده در سه رده سنی نوجوانان، جوانان، و بزرگسالان در سالن اختصاصی این رشته ورزشی در ورزشگاه تختی این شهرستان فعالیت می‌کنند.
کبدی در اصل یک بازی ایرانی است و به اسامی مختلف نامیده می شود؛ این بازی در گیلان «شیرین دودو» و در خراسان، گلستان و مازندران «زو» و در سیستان و بلوچستان «کبدی» نامیده می شود.
کبدی یک بازی کم خرج و یک بازی بیرون سالنی و سالنی پرتحرک می باشد که ترکیبی از کشتی و راگبی است؛ برای گرفتن مهاجم یا فرار از دست حریف در این بازی به مهارت، انعطاف پذیری، چابکی، استقامت، حضور ذهن و جرأت نیاز است.
9918/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال