مسابقات اسب دوانی بهاره در ارومیه برگزار شد

ارومیه - ایرنا - رییس هیات سوارکاری آذربایجان غربی گفت: نخستین دوره مسابقات کورس بهاره استان در روستای «ایگدیر» ارومیه برگزار شد.

کاوه بابان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این رقابت ها 31 اسب سوار از شهرستان های ارومیه، خوی، سلماس و میاندوآب در پنج گروه به رقابت پرداختند.
وی با بیان اینکه رقابت ها در مسافت یک کیلومتر برگزار شد، بیان کرد: در گروه اول هفت سوارکار، گروه دوم 11 سوارکار، گروه سوم پنج سوارکار، گروه چهارم پنج سوارکار و در گروه پنجم سه سوارکار به مصاف هم رفتند.
وی ادامه داد: در کورس نخست فرید تاروردی زاده با اسب «سهند»، عرفان علیزاده با اسب «شیرو» و رضا کاظمی با اسب «بکو» به ترتیب اول تا سوم شدند.
رییس هیات سوارکاری آذربایجان غربی گفت: در کورس دوم «داوود شخصی» با اسب خورشید، «حامد قلی خانی» با اسب طلا و «مهرداد چول بیگی» با اسب «جاستیس» به ترتیب بر سکوی اول تا سوم جای گرفتند.
بابان افزود: در کورس سوم «ماریا اگین» با اسب «سلتیک»، حامد قلی خانی با اسب «الکس» و میلاد برتینا با اسب «لهراسب» حایز رتبه های اول تا سوم شدند.
وی اضافه کرد: در کورس چهارم فرهان ختایی با اسب راک، غلامحسین گلوانی با اسب ترنادو و عرفان فرهادی با اسب تایماز سکوهای اول تا سوم را از آن خود کردند.
بابان گفت: در کورس پنجم به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد شرکت کنندگان رامین محمدی با اسب پاشا و داوود شخصی با اسبی بنام سیلویا که موفق به عبور از خط پایان شده بودند عنوان های اول و دوم را به دلیل حضور در مسابقه کسب کردند.
وی افزود: در این دوره از رقابت ها سپاه شهدای آذربابجان غربی، شورای اسلامی شهر ارومیه، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه، دهیاری روستای ایگدیر و مجتمع صنعتی مارال صنعت ارومیه همکاری و مشارکت خوبی با هیات سوارکاری استان داشتند.
به گزارش ایرنا 15 باشگاه سوارکاری در آذربایجان غربی فعالیت می کند و 500 ورزشکار زن و مرد همراه 10 داور و مربی در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در این باشگاه ها مشغول به فعالیت هستند.
7156/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال