برف و سرمای بهاری مردم آذربایجان غربی را غافلگیر کرد

ارومیه - ایرنا - بارش برف بهاری و برودت هوا در دومین روز از اردیبهشت ماه، ساکنان و کشاورزان آذربایجان غربی به ویژه در ارومیه و چالدران را غافلگیر کرد.

به گزارش ایرنا رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کاهش هشت درجه ای دمای هوای استان طی روز جاری، اظهار داشت: اختلال در تردد وسایل نقلیه به خصوص در گردنه‌های مرتفع استان وجود دارد و به همین دلیل انتظار می‌رود که پیش بینی‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.
مهدی صابری بیان کرد: کاهش دمای هوا در سراسر آذربایجان غربی کماکان تا فردا /سه شنبه/ ادامه خواهد داشت.
وی افزود: چالدرانی ها دیشب دمای هوای پنج درجه سانتیگراد زیر صفر را تجربه کردند که در فصل بهار غافلگیرکننده است.
وی گفت: دمای ارومیه در شب گذشته 2 درجه سانتیگراد بالای صفر بود و شاهیندژ و پلدشت با دمای 15 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان بودند.
به گزارش ایرنا بارش برف در شهر ارومیه از ساعت هشت صبح روز جاری/دوشنبه/ شروع شد و کاهش دید رانندگان و اختلال در تردد شهری را در پی داشت.
مناطق مختلف این استان با ورود سامانه بارشی از شب گذشته شاهد بارش برف و باران بوده و هواشناسی استان نسبت به سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار داده است.
آذربایجان غربی در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه آن حدود 340 میلی متر است؛ بارش ها در این استان از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می یابد.
7125/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال