سرپرست معاونت عمرانی استانداری:

روند اجرای طرح های راه و شهرسازی آذربایجان غربی تسریع شود

ارومیه - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه روند اجرایی برنامه های حوزه راه و شهرسازی باید تسریع شود، گفت: روند اجرایی برنامه های پیش بینی شده برای سال جاری نیز باید با نظارت دقیق مسوولان امر با جدیت پیگیری شود.

به گزارش ایرنا پیمان آرامون روز شنبه در جلسه هماهنگی برنامه های حوزه راه و شهرسازی آذربایجان غربی، افزود: اجرای سیاست های دولت در حوزه بافت فرسوده و بازآفرینی شهری از مهمترین این برنامه هاست.
وی ادامه داد: توانمندسازی محلات هدف، تجهیز و مقاوم سازی محلات برای مقابله با حوادث و احیای ارتقای انسجام اجتماعی محله های مورد نظر بازآفرینی شهری از اهداف این طرح است.
وی بیان کرد: آماده سازی مراحل اجرایی طرح پادگان ارومیه، تکمیل پروژه های نیمه تمام راه سازی، اتمام طرح مسکن مهر و رفع مشکلات تعاونی های مسکن در استان از دیگر برنامه حوزه راه و شهرسازی در سال جاری است.
وی اعلام کرد: از دیگر برنامه های حوزه راه و شهرسازی در سال جاری می توان به اجرای برنامه کمیسیون های تخصصی زیربنایی و شهرسازی و ماده 5 استان، طرح تفصیلی شهر ارومیه، طرح بافت تاریخی شهر ارومیه و طرح میدان امام (ره) در مرکز استان اشاره کرد.
آرامون اظهار داشت: باید روند اجرایی برنامه ها به درستی بررسی شود تا مشکل و تاخیری در امور وجود نداشته باشد و کارها به سرعت پیش رود.
به گزارش ایرنا در این دیدار که مدیران ستادی اداره کل راه و شهرسازی نیز حضور داشتند ضمن بررسی عملکرد هریک از حوزه های راه و شهرسازی برنامه های پیش بینی شده برای اجرا در سال 98 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اجرای طرح بازآفرینی شهری امید از 19 بهمن سال گذشته در سی و نهمین نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران در وزارت راه و شهرسازی کلید خورد؛ در این طرح برنامه نوسازی بافت‌های فرسوده توسط بخش خصوصی با تسهیل گری دولت اجرا می شود.
برای بازآفرینی شهری در آذربایجان غربی هشت هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که یکهزار و 200 میلیارد ریال از این مبلغ توسط شرکت بازآفرینی شهری تامین می شود.
9918/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال