معاون فرماندار بوکان:

رونق تولید با حمایت از تولیدکنندگان داخلی امکان پذیر است

مهاباد - ایرنا - معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بوکان گفت: تحقق شعار سال با عنوان «رونق تولید » در مرحله نخست با حمایت از تولیدکنندگان داخلی امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، لقمان خسروپور روز شنبه در نخستین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بوکان در سال جاری اظهار داشت: موانع رونق تولید در این شهرستان باید با تلاش مدیران رفع شود.
وی رونق تولید داخل را شرط اساسی برای خروج از رکود و بهبود هرچه بیشتر چرخه اقتصادی کشور عنوان کرد و ادامه داد: همه ما ملزم به حمایت از تولیدکنندگان داخلی هستیم و باید همراه و در کنار آنان در جهت حل مشکلاتشان تمام تلاش خود را به کار بگیریم.
«خسروپور» از تصویب ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای طرح مجتمع صنوف آلاینده این شهرستان خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته توسط مسوولان اجرایی این شهرستان،با تخصیص این مبلغ در جلسه کارگروه استان موافقت شده است و امیدواریم به زودی مراحل پرداخت آن آغاز شود.
وی اضافه کرد: با توجه به محدودیت اعمال شده برای طرح های دامداری، باید راهکارها و طرح های جایگزین برای مرحله دوم در دستور کار کارگروه اشتغال قرار گیرد که از این میان طرح های گلخانه ای یکی از بهترین گزینه های ممکن است تا بتوان جامعه روستایی را به اجرای آنها ترغیب کرد.
«خسروپور» بر لزوم پیگیری طرح های اشتغالزای شهرستان از جمله واگذاری سایت «سریل آباد» اشاره کرد و افزود: این سایت که در بخش سیمینه بوکان واقع شده با ارایه تسهیلات مناسب آماده واگذاری به متقاضیان بخش کشاورزی است.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بوکان به اولویت طرح های گردشگری در کارگروه شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان آماده حمایت از طرح های حوزه گردشگری در کارگروه است و از آنها استقبال می کند.
به گزارش ایرنا در سال گذشته با اجرای طرح های مشاغل روستایی، عشایری و فراگیر برای 771 نفر در این شهرستان اشتغال ایجاد شد؛ برای این طرح ها در مجموع 315 میلیارد و 520 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده بود.
بوکان در جنوب آذربایجان غربی و 185 کیلومتری مرکز استان واقع است.
7510/6185/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر