300 میلیارد ریال برای فضاهای آموزشی در شوط هزینه شد.

ارومیه - ایرنا - فرماندار شوط گفت: سال 1397 و 1398 در مجموع برای توسعه فضاهای آموزشی در این شهرستان 300 میلیارد ریال هزینه شده است.

حسن عبدالهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته پنج مدرسه با 32 کلاس درس و یک سالن ورزشی افتتاح و به بهرداری رسید وعملیات احداث 13 باب مدرسه با 102 کلاس درس شروع شد و دبیرستان شبانه روزی این شهرستان در حال تکمیل و تجهیز شدن است.
به گفته وی اعتبار این فضاهای آموزشی از اعتبارات استانی، بنیاد برکت، بنیاد علوی، خیرین مدرسه ساز و مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو تامین شده است.
وی اضافه کرد: در بخش فضاهای آموزشی روستایی نیز مدارس روستاهای کهریز، خورابلو، شهر یولاگلدی و هنرستان شهر شوط و سالن ورزشی این شهر به بهره برداری رسید.
عبداللهی گفت: چهار مدرسه 6 کلاسه در روستاهای خضرلو، مخور، تازه کند و شهر مرگنلر، همچنین 6 مدرسه 10کلاسه در روستاهای ایشکه سو، زنجیره، قوردالدورن کرد، بیانچولی کرد، شهر یولاگلدی و مسکن مهر شوط ، یک مدرسه چهار کلاسه در ایل باغی و یک مدرسه هشت کلاسه در قره ایاق کلنگ زنی شده بود.
به گزارش ایرنا، شهرستان شوط در شمال آذربایجان غربی و در محدوده منطقه آزاد تجاری - صنعتی ماکو قرار دارد و در فاصله 257 کیلومتر از مرکز استان واقع شده است.
7132/ 3020

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال