4 میلیارد ریال وام به صندوق عشایر آذربایجان غربی پرداخت شد

ارومیه - ایرنا - مدیر کل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: سال گذشته در راستای حمایت از عشایر استان چهار میلیارد ریال تسهیلات به اعضای 16 صندوق زنان عشایر پرداخت شده است.

بهرام زینال زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نقش مهم زنان در جامعه عشایری اظهار داشت: در حال حاضر 24 صندوق خرد زنان عشایر در استان در مجموع با بیش از 600 عضو تشکیل شده و مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: این زنان در بخش های دامپروری، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، تولید گیاهان دارویی و تولید صنایع دستی فعالیت می کنند و این تسهیلات قرض الحسنه در راستای توانمندسازی زنان عشایر به آنان اعطا شده است.
زینال زاده با اشاره به اینکه توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از مهمترین اهداف دفتر امور زنان روستایی و عشایری است اضافه کرد: تا کنون 540 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به تمامی صندوق های خرد زنان عشایری اعطا شده است.
وی ادامه داد: توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از طریق توسعه برنامه های آموزشی، ترویجی و مشارکتی به منظور ایفای نقش موثرتر آنان در بخش کشاوزی است.
وی با اشاره 56 هزار و391 نفر جمعیت باسواد عشایری آذربایجان غربی افزود: از این تعداد 35 هزار و 161 نفر مرد و 21 هزار و 320 نفر زن هستند.
وی اظهار داشت: حدود 104 هزار نفر جمعیت با 15 هزار و 599 خانوار عشایری در آذربایجان غربی زندگی می کنند و این تعداد، حدود 9 درصد جمعیت عشایری کشور را شامل می شود.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی سومین استان کشور از نظر جمعیت عشایری است؛ عشایر استان با 10 ایل و 22 طایفه مستقل در 16 شهرستان آذربایجان غربی ساکن هستند.
9918/ 3020

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال