تکاب در شبانه روز گذشته خنک ترین شهر آذربایجان غربی بود

مهاباد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی تکاب گفت: این شهرستان با ثبت دمای 1.6 درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین شهر آذربایجان غربی در شبانه روز گذشته بود.

رسول جبرییلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حداکثر دمای تکاب در 24 ساعت گذشته 17 درجه سانتی گراد بالای صفر بود و پس از این شهرستان شهرهای ارومیه و چالدران با 2 درجه بالای صفر شب خنکی را پشت سر گذاشتند.
وی با بیان اینکه تکاب در فروردین ماه جاری در مدت 3 شبانه روز سردترین شهر آذربایجان غربی بود اضافه کرد: این شهرستان همچنین پس از زرینه در استان کردستان و شهر سمنان، عنوان سردترین شهر کشور را در شبانه روز گذشته به خود اختصاص داد.
جبرییلی ادامه داد: وضعیت جوی تکاب فردا/جمعه/ نیمه ابری به تدریج ابری همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود و در روز شنبه هفته آینده نیز نیمه ابری تا ابری و علاوه بر رگبار و رعد و برق شاهد وزش باد در ارتفاعات و احتمال بارش برف در منطقه وجود دارد.
وی گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور در هفته آینده و کاهش دما تا 5 درجه سانتی گراد در منطقه، لازم است کشاورزان و دامداران هشدارها هواشناسی را جدی گرفته و از مزارع و دام های خود مراقبت کنند.
به گزارش ایرنا، تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در منطقه ای سردسیر و کوهستانی در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و زمستان هایی سخت، طاقت فرسا و طولانی دارد به گونه ای که در فروردین ماه هر سال این شهرستان شاهد هوای سرد و بارش برف است.
7514/6185/ 3020

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال