سامانه بارشی جدید از جمعه وارد آذربایجان غربی می شود

مهاباد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: سامانه بارشی جدید از فردا /جمعه/ وارد آذربایجان غربی می شود و با خود بارش باران و در مناطق مرتفع برف به همراه دارد.

اردلان محمدپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه از ظهر روز جمعه وارد آذربایجان غربی می شود و تا روز شنبه هفته آینده با خود بارش های مناسبی به همراه دارد که با توجه به افت دمای هوا بارش ها در مناطق مرتفع و سردسیر به صورت برف پیش بینی می شود.
وی اضافه کرد: قبل از ورود این سامانه نیز به دلیل وجود رطوبت در هوا، احتمال وقوع رگبار پراکنده باران در برخی مناطق استان وجود دارد.
محمدپور افزود: در شبانه روز گذشته ارومیه، چالدران و تکاب با دمای 2 درجه سانتی گراد سردترین شهرهای استان و پلدشت با حداکثر دمای هوای 19 درجه سانتی گراد گرم ترین نقطه استان بود.
وی بیان کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین 2 و 17 درجه سانتی گراد و هوای مهاباد نیز بین 6 و 17 درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه آن حدود 340 میلی متر است؛ بارش ها در این استان از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می یابد.
3020/6185/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال