پیرانشهر پربارش ترین شهر کشور در شبانه روز گذشته بود

مهاباد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: پیرانشهر با ثبت بارش 47.8 میلی متر بارندگی، در شبانه روز گذشته پربارش ترین شهر کشور بود.

اردلان محمدپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی از روز گذشته به آذربایجان غربی، بارش باران در بیشتر مناطق استان شروع شد و در این مدت بیشترین بارش در پیرانشهر به ثبت رسید.
وی اضافه کرد: در این مدت ارومیه نیز 45.5 میلی متر و اشنویه با 39.6 میلی متر بارندگی بعد از پیرانشهر در جایگاه دوم و سوم کشور از نظر بارش بودند.
رییس اداره هواشناسی مهاباد با اشاره به اینکه فعالیت این سامانه تا اواخر امروز در استان ادامه می یابد، گفت: در این مدت بارش ها در خوی 19 میلی متر، مهاباد 15.1 و در سردشت 12.2 میلی متر گزارش شد.
وی در خصوص سرعت وزش باد در استان نیز گفت: در این مدت سرعت وزش باد در پیرانشهر به 72 کیلومتر در ساعت، چالدران به 65 کیلومتر در ساعت و در مهاباد به 58 کیلومتر در ساعت رسید.
وی بیان کرد: با خروج این سامانه بارشی فردا پنجشنبه دمای هوا در بیشتر مناطق استان سه تا چهار درجه سانتی گراد کاهش می یابد.
محمدپور افزود: در شبانه روز گذشته چالدران با دمای صفر درجه سانتی گراد سردترین و پلدشت با حداکثر دمای 21 درجه سانتی گراد گرم ترین نقطه استان بود.
وی گفت: در این مدت دمای هوای ارومیه بین چهار و 19 درجه سانتی گراد و هوای مهاباد نیز بین 9 و 19 درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی در منطقه کوهستانی شمال غرب کشور واقع شده و میانگین بارندگی سالانه آن حدود 340 میلی متر است؛ بارش ها در این استان از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می یابد.
3020/6185/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال