16.5 میلیون دلار کالا از گمرک مهاباد صادر شد

مهاباد - ایرنا - رییس گمرک مهاباد گفت: سال گذشته 16 میلیون و 500 هزار دلار انواع کالا در قالب 456 اظهارنامه صادراتی از گمرک این شهرستان صادر شد.

احمد احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مقدار از لحاظ ارزش ریالی و تعداد اظهارنامه های صادراتی به ترتیب 22 و هفت درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
وی ادامه داد: سیمان، محصولات لبنی، فرش، آبگرمکن و کلر آب به ترتیب بیشترین کالاهای صادر شده از گمرک مهاباد در یک سال گذشته بود.
وی اظهار داشت: از مجموع محصولات صادر شده بیش از 90 درصد به کشور عراق و مابقی نیز به سایر کشورهای همسایه غربی بود.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته 360 پرونده کالای قاچاق در مهاباد به ثبت رسید، اضافه کرد: ارزش ریالی این اقلام 44.5 میلیارد ریال است که نسبت به سال قبل 16 درصد کاهش یافته است.
رییس گمرک مهاباد بیان کرد: وسایل آرایشی و بهداشتی، لوازم جانبی موبایل، لاستیک و لوازم جانبی خودرو بیشترین کالای قاچاق کشف شده را شامل می شود.
احمدی یادآور شد: در سال گذشته یک هزار و 394 فقره پروانه خروج موقت خودرو از گمرک مهاباد نیز صادر شده است که پنج درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش نشان می دهد.
به گزارش ایرنا، مهاباد در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و گمرک این شهرستان یکی از گمرک های 9 گانه استان به شمار می رود؛ آذربایجان غربی بیش از 960 کیلومتر مرز مشترک با عراق، ترکیه و نخجوان دارد.
9903/6185/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال