آب قنات 2 روستا در بوکان پس از 40 سال جاری شد

مهاباد - ایرنا - بخشدار مرکزی بوکان گفت: در پی بارندگی های مناسب سال آبی جاری، آب قنات 2 روستای «کهریزه سردار» و « کهریزه محمود آباد» پس از 40 سال خشکسالی جاری شد.

محمد یزدان پناه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون آب در قنات کهریزه محمودآباد به میزان 10 اینچ و در قنات کهریزه سردار به میزان 6 اینچ در جریان است.
وی افزود: با توجه به اینکه امسال در مسیر این قنات ها ساخت و سازهایی صورت گرفته، جاری شدن آب موجب بروز برخی مشکلات در این روستاها شده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر 12 واحد مسکونی روستایی در مسیر قنات کهریزه محمود آباد ایجاد شده که چاه های حفر شده توسط آنان پر شده و آب در منازل برخی از این افراد نیز جاری شده است.
بخشدار مرکزی بوکان اضافه کرد: البته اقدامات لازم را برای حل مشکل این روستاییان انجام داده ایم تا آب به زمین های کشاورزی انتقال یابد.
یزدان پناه ادامه داد: احیا شدن این قنات قدیمی تاکنون خسارتی به این منازل مسکونی وارد نکرده است ولی آنها باید هشدارها را جدی بگیرند تا دچار خسارت و آسیب مالی نشوند.
به گزارش ایرنا، کهریزه سردار و کهریزه محمود آباد هر 2 از روستاهای نزدیک به شهر بوکان بوده و از روستاهای مهاجر پذیر این شهر به شمار می رود.
بوکان دارای 2 بخش مرکزی و سیمینه است و 173 روستا در این 2 بخش وجود دارد.
7510/6185/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال