استاندار:

آذربایجان غربی استان معین لرستان در بازسازی آسیب های ناشی از سیل شد

ارومیه - ایرنا - استاندار آذربایجان غربی گفت: این استان در راستای ارسال کمک و تجهیزات و بازسازی تاسیسات و واحدهای آسیب دیده از سیل به عنوان استان معین لرستان انتخاب شده است.

محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در همین راستا، از امکانات موجود در آذربایجان غربی برای کمک به این استان استفاده خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: در هفته های گذشته و پس از وقوع سیل در استان های گلستان، ایلام، لرستان و خوزستان، مردم و نهادهای اجرایی و عملیاتی آذربایجان غربی با همه توان برای کمک به سیل زدگان وارد صحنه شدند.
وی بیان کرد: پس از راهی کردن چندین محموله کمک از آذربایجان غربی به استان گلستان، 9 تریلی کمک نیز در مرحله نخست به استان های لرستان، خوزستان و ایلام ارسال شد.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه امروز /چهارشنبه/ 13 کامیون اقلام ضروری سیل زدگان به لرستان ارسال شد، ادامه داد: در این مدت علاوه بر تامین اقلام مورد استفاده مردم، تجهیزات لازم برای اجرای طرح های عمرانی نیز از این استان به مناطق سیل زده ارسال شده است.
شهریاری گفت: فردا /پنجشنبه/ نیز گروه هایی از کارشناسان شهرداری ارومیه برای بازسازی سه روستای سیل زده غرب کشور به این مناطق اعزام می شوند.
وی تداوم کمک های مردمی آذربایجان غربی به سیل زدگان را نشانه نوع دوستی مردم این استان دانست و افزود: فردا /پنجشنبه/ 6 کامیون کمک جمع آوری شده توسط پویش مردمی به لرستان ارسال خواهد شد.
به گزارش ایرنا سه شنبه /13 فروردین/ اولین محموله کمک های امدادی آذربایجان غربی توسط سه دستگاه کامیون شامل چادر، پتو، چند تانکر آب و بسته های غذایی یک ماهه بارگیری و به ایلام ارسال شد.
همچنین محموله کمک های مردمی این استان شامل سه کامیون 10 چرخ به ارزش یک میلیارد و 570 میلیون ریال بامداد روز /پنجشنبه 15 فروردین/ به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.
محموله پنج تنی گوشت نیز روز پنجشنبه /15 فروردین/ با همکاری قرارگاه حمزه سید الشهدا (س) و استانداری آذربایجان غربی به مناطق سیل زده ارسال شد.
اقلیت های دینی استان نیز روز جمعه /16 فروردین/ یک کامیون شامل اقلام مختلف خوراکی و پتو، مواد بهداشتی، پوشک بچه، نوار بهداشتی، انواع مایع شوینده ظروف و لباس، انواع شامپو، دستمال کاغذی و 200 جفت کفش بچگانه مورد نیاز سیل زدگان را به این مناطق ارسال کردند.
همچنین روز جمعه /16 فروردین/ نیز با دستور استاندار آذربایجان غربی 6 دستگاه کمپرسی 10 چرخ، یک دستگاه کمپرسی 6 چرخ، یک دستگاه لودر و یک دستگاه کشنده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با هدف آواربرداری و بازسازی مناطق سیل زده به این مناطق فرستاده شد.
ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز به همراه 25 نفر نیروی انسانی ماهر روز شنبه /17 فروردین/ در راستای کمک به سیل زدگان لرستان به این مناطق ارسال شد؛ این خودروها شامل 2 دستگاه بلدوزر، 2 دستگاه گریدر، سه دستگاه کامیون، 2 دستگاه تانکر آب و سوخت، سه دستگاه وانت پیکاپ، یک دستگاه بیل مکانیکی، 2 دستگاه تریلی و 2 دستگاه لودر همراه با پنج دستگاه تریلی کمرشکن است.
تاکنون مردم نیکوکار آذربایجان غربی برای کمک به سیل ‌زدگان در نقاط مختلف کشور 6 میلیارد و 600 میلیون ریال در اختیار این نهاد قرار داده اند؛ در حال حاضر 93 پایگاه ثابت و سیار کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین مراکز نیکوکاری مساجد در این استان با هدف جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان فعالیت دارد.
8137/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال