مدیرکل:

مردم آذربایجان غربی در روز طبیعت حافظ طبیعت باشند

ارومیه - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: مردم استان در روز طبیعت، علاوه بر بهره مندی از زیبایی های طبیعت در حفظ و نگهداری آن نیز کوشا باشند.

میرصمد سیدموسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر حفاظت و احیای عرصه های منابع طبیعی در روز 13 فروردین /فردا/ افزود: از همه مردم و تمام کسانی که برای سپری کردن لحظات خوش به دامن طبیعت می روند، تقاضا داریم تمام موارد طبیعت را به نحو مطلوب رعایت کرده و از آسیب رساندن به عرصه های طبیعی پرهیز کنند.
وی اظهار داشت: در فروردین ماه و شروع فصل جدید به دلیل رشد و نمو گیاهان باید بیشتر در تلاش باشیم تا عرصه های طبیعی را حفظ کنیم زیرا هرگونه آسیب به عرصه های مرتعی و جنگلی به دلیل رویش مجدد، طبیعت سبز را از بین می برد.
وی افزود: با توجه به اینکه سیلاب ها در راستای نبود پوشش گیاهی و مرتعی در نقاط کم پوشش اتفاق می افتد، مردم باید حتی الامکان در خصوص حفاظت از پوشش گیاهی مشارکت بیشتری داشته باشند و با توجه به فرهنگ خوب مردم استان در این زمینه امیدواریم همه در این امر ما را یاری کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی اضافه کرد: از مردم انتظار داریم در صورت وقوع حوادثی همچون آتش سوزی در مراتع و جنگل ها را در اسرغ وقت به یگان امداد جنگل و مرتع از طریق 1504 اطلاع دهند تا ماموران حفاظتی اداره کل منابع طبیعی که در آماده باش کامل هستند با این موارد برخورد کنند.
مراسم بیرون رفتن از منزل در روز سیزده بدر از رسوم قدیمی ایرانیان به خصوص مردم آذربایجان غربی است؛ سیزده بدر روزی است که باید در کنار بهره مندی از طبیعت زیبا و بکر الهی تلاش کنیم تا به طبیعت لطمه نزنیم و به همه نشان دهیم که روز طبیعت تنها یک شعار نیست بلکه نشانه فرهنگ عمیق و دیرینه مردمان متمدنی است که علاقه دارند طی سالیان متمادی از این نعمت خدادادی بهره مند شوند.
8137/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال