برای استقبال از میهمانان نوروزی؛

سیاه چادر عشایری در ورودی شهرهای آذربایجان غربی دایر شد

ارومیه - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: 16 تخته سیاه چادر عشایری در ورودی شهرها و محل برگزاری برنامه های نوروزی دایر و مستقر شد.

جلیل جباری شامگاه چهارشنبه و در آستانه سال نو به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سیاه چادرها در مبادی ورودی، پارک ها و محل های گردشگری شهرستان های عشایرنشین و مرز تمرچین و قطور با حضور 82 نفر نیروی اداری، شرکتی و عشایر به منظور استقبال از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی برپا شد.
وی بیان کرد: در این سیاه چادرها با پخت و عرضه نان ساج، غذاهای محلی و فروش محصولات عشایری اعم از لبنیات، صنایع دستی و سایر محصولات از میهمانان پذیرایی می شود.
وی اضافه کرد: هدف از این اقدام ایجاد فضای مفرح و با نشاط برای گردشگران و مسافران نوروزی است و در این راستا اقداماتی از جمله اجرای موسیقی سنتی در سیاه چادرهای عشایری تدارک دیده شده است و این روند تا پایان تعطیلات نوروز نیز ادامه دارد.
مدیرکل میراث فرهنگ صنایع دستی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: گردشگران و میهمانان نوروزی هر ساله استقبال ویژه‌ای از این سیاه چادرها داشته اند و این امر موجب شد تا امسال نیز این سیاه چادرها برپا شود.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی جزء استان های عشایرنشین کشور با بیش از 100 هزار نفر جمعیت عشایری است.
7125/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال