معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه:

«مهدی باکری» الگوی همه رزمندگان در دفاع از نظام است

مهاباد - ایرنا - معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رزمندگان اسلام و جبهه مقاومت با الگوگیری از رشادت های شهیدانی چون مهدی باکری در برابر دشمنان با اقتدار ایستادگی می کنند.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان روز پنجشنبه در یادواره سردار «شهید مهدی باکری» و 850 شهید میاندوآب اظهار داشت: شهید باکری به عنوان دیده بان خط مقدم، نخستین جبهه مقابله با دشمنان بعثی را در برابر دشمنان ایجاد کرد.
وی با بیان خاطره هایی از اخلاص و فداکاری شهید باکری و ارتباط وی با رهبر معظم انقلاب گفت: این شهید بزرگوار نه تنها مایه افتخار میاندوآب و آذربایجان، بلکه افتخار ایران و عالم اسلام است و هم اکنون نیز حتی رزمندگان جبهه مقاومت در خارج از مرزها نیز شهید باکری را به عنوان الگویی برای خود می شناسند.
سردار پورجمشیدیان با اشاره به فرماندهی لشکر عاشورا توسط شهید باکری و نقش بی بدیل این لشکر در دوران دفاع مقدس، گفت: لشکر خط شکن و حماسه آفرین عاشورا مدیون شهید باکری بود.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: لشکر عاشورا بیش از 20 عملیات آفندی را با فرماندهی این شهید سرافراز انجام داد که هیچ خط پدافندی در برابر آن تاب مقاومت نداشت.
وی در ادامه با اشاره به نقش مردم آذربایجان در دوران دفاع مقدس و پس از آن در دفاع از نظام اسلامی، افزود: مردم این خطه در ایجاد امنیت پایدار، مقابله با اشرار و ضدانقلاب و دفاع از حرم اهل بیت(ع) حضور پررنگی داشتند و مردان بزرگی مانند شهید باکری ها و شهید مراثی ها را تقدیم انقلاب کردند.
سردار پورجمشیدیان با بیان اینکه همه عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی مدیون شهدای گرانقدری چون شهید باکری است و باید به آنان افتخار کنیم، گفت: میاندوآب باید به خود ببالد که زادگاه شهید باکری است و به آن افتخار کند.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی به مردانی مثل شهید باکری نیاز دارد و این خطه باید هزاران شهید باکری دیگر مانند وی را تربیت کند.
وی گفت: مردم آذربایجان غربی و به ویژه مردم میاندوآب در پیروزی انقلاب اسلامی، تثبیت نظام و مبارزه با اشرار و ضد انقلاب همواره در خط مقدم جبهه انقلاب قرار داشتند و بعد از دفاع مقدس نیز در دفاع از کیان این مرز و بوم نقش مهمی ایفا کردند‌.
سردار پورجمشیدیان اظهار داشت: خطه سرافراز و تاریخ ساز آذربایجان به عنوان مظهر وحدت و یکپارچگی اقوام و ادیان مختلف در کنار مردم غیور کُردزبان این منطقه حساس کشور و در اطاعت از ولی فقیه و دفاع از انقلاب اسلامی نقش مهم و بسزایی دارد.
وی با بیان اینکه رشادت های رزمندگان اسلام فراموش نشدنی است، گفت: شهدا و رزمندگان با کمترین امکانات در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند و با گذشت از جان خود فداکاری ها و رشادت هایی از خود نشان دادند که برای همیشه در اذهان مردم باقی خواهد ماند.
سردار پورجمشیدیان با اشاره به اندیشه و نگاه شهید باکری به مردم و نیروهای خود، بیان کرد: مسوولان بدانند که اگر می خواهیم جا پای شهدا بگذاریم باید زندگی و روش مدیریت شهدایی چون باکری را دنبال کنند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم معنوی و باشکوه «حاج ولی الله کلامی زنجانی» و «حاج بشیرعابدی» نیز به مداحی پرداختند؛ میاندوآب با تقدیم 850 شهید، 130 جانباز و ایثارگر و 179 آزاده در دفاع از کشور در طول هشت سال جنگ تحمیلی داشته است.
شهید مهدی باکری در سال 1333 در میاندوآب دیده به جهان گشود؛ این شهید سرافراز مدتی شهردار ارومیه بود و در جنگ تحمیلی هم فرماندهی لشکر 31 عاشورا را بر عهده داشت.
این شهید والا مقام و سردار سپاه اسلام در روز بیست و پنجم اسفند سال 1365 در عملیات بدر به شهادت رسید.
9871/6185/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال