نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی در مهاباد گشایش یافت

مهاباد - ایرنا - نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی با موضوع بمباران شیمیایی حلبچه و با حضور جمعی از هنرمندان و مسوولان در تالار وحدت مهاباد افتتاح شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه شامل 30 اثر خوشنویسی و نقاشی از هشت هنرمند مهابادی به مناسبت فرا رسیدن سالروز 25 اسفندماه با موضوع بمباران شیمیایی حلبچه بر پا شده است.
قادر مرادی اظهار داشت: در این نمایشگاه 14 اثر خوشنویسی به روش نستعلیق، شکسته نستعلیق و با استفاده از قلم نی به رشته تحریر درآمده و 16 اثر نقاشی نیز با استفاده از مواد روغنی، آبرنگ و سیاه قلم به نمایش گذاشته شده است.
وی اضافه کرد: نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی هر روز از ساعت 16:30 تا 20:30 از تاریخ 23 تا 29 اسفندسال جاری برای بازدید علاقه مندان دایر است.
مرادی یادآور شد: امسال بیش از 35 نمایشگاه هنری با موضوعات نقاشی، طراحی، مجسمه سازی و انواع هنرهای تجسمی از هنرمندان این شهرستان برپا شده است.
به گزارش ایرنا، رژیم بعثی عراق شهر حلبچه را ساعت 14 روز 25 اسفند سال 1366 بمباران شیمیایی کرد؛ در این حمله هوایی که به دستور مستقیم صدام و علی حسن المجید معروف به علی شیمیایی صورت گرفت، پنج هزار نفر کشته و بیش از 15 هزار نفر از اهالی این شهر 30 هزار نفری مجروح شدند.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت از قطب های فرهنگی و هنری آذربایجان غربی به شمار می رود.
9903/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال