کاربردی کردن آزمایش های علوم در مدارس ضروری است

ارومیه - ایرنا - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: آشنایی دبیران علوم با آزمایش های مرتبط این درس و افزایش توانمندی آنان در این زمینه می تواند در کابردی کردن آزمایش ها در مدارس به عنوان یک ضرورت موثر باشد.

به گزارش ایرنا مهین منافی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم استان در ارومیه به خبرنگار ایرنا گفت: این ‌مسابقات با حضور و شرکت 44 نفر از هر منطقه آموزشی به صورت تیمی به مدت یک روز برگزار می شود.
وی بیان کرد: هفته قبل مرحله قطبی در چهار قطب خوی، میاندوآب، ناحیه 2 و مهاباد برگزار شد و بعد از مرحله قطبی راه یافته ها به مرحله استانی در این مسابقات حضور یافتند.
وی اظهار داشت: مرحله استانی این مسابقات با چهار تیم 2 نفره برگزار می شود و منتخبان از ناحیه 2 ارومیه، بوکان، خوی و میاندوآب هستند.
وی گفت: مراحل این مسابقات شامل مرحله آزمون کتبی همراه با سوالات عملکردی، مرحله عملی کار با وسایل و آزمایش های کتاب درسی علوم تجربی است و آزمایش های عملی در سه ایستگاه زیست، فیزیک و شیمی انجام می شود.
منافی بیان کرد: این رقابت ها در سه سطح شامل منطقه ای، قطبی و استانی برگزار می شود و منتخبان استانی به مرحله کشوری راه می یابند؛ مجری آن دبیرخانه کشوری بوده و بقیه آن زیر نظر گروه های آموزشی استان است.
وی افزود: در مرحله استانی داورها از تمام قطب های استانی به شکل متنوع انتخاب شده و سوالات در روز مسابقه رونمایی شده و تمام مراحل با فرم های رسمی داوری ارزیابی می شود.
600 نفر دبیر علوم تجربی در دوره اول متوسطه و در یکهزار و 15 مدرسه، تدریس برای بیش از 139 هزار دانش آموز را بر عهده دارند.
7125/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال