رییس اتاق:

5 کمیسیون تخصصی در اتاق بازرگانی ارومیه فعال است

ارومیه - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی ارومیه گفت: پنج کمیسیون تخصصی در بخش های مختلف گردشگری، کشاورزی، معدن، حمل و نقل و صنایع غذایی در این اتاق بازرگانی تشکیل شده است.

به گزارش ایرنا حسن انتظار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: نمایندگی اتاق بازرگانی با هدف خدمات رسانی بیشتر و بهتر در شهرستان های ماکو، مهاباد، پیرانشهر و خوی نیز راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه امور بازرگانی در سایه فعالیت های اتاق بازرگانی تسهیل می شود، ادامه داد: برای تسهیل در امور تجاری و اقتصادی، مجوز کارنه توسط اتاق ارومیه گرفته شده است و در حال حاضر ارومیه همچون مشهد، تبریز، تهران مجوز صادرات و واردات دارد.
وی با تاکید بر اینکه پیگیری مطالبه ها و مشکلات بازرگانان در اولویت قرار دارد، اظهار داشت: واحدهای اقتصادی برای انعکاس مطالبه ها و مشکلات خود به مسوولان با اتاق بازرگانی همکاری داشته باشند و این مشکلات را به هیات رییسه منتقل کنند.
«انتظار» با اشاره به انتخابات اتاق بازرگانی ادامه داد: از یکهزار و 200 عضو این اتاق تنها 817 نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند که 437 نفر از آنان رای دادند و مشارکت 53 درصدی را در انتخابات این دوره شاهد بودیم.
به گزارش ایرنا بازرگانان و اعضای اتاق بازرگانی طی شرایط تحریمی کشور در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمنان قرار دارند و می توانند با واردات اقلام ضروری و تلاش برای افزایش صادرات، گام های موثری در این زمینه بردارند.
افزایش میزان صادرات آذربایجان غربی در 11 ماه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل به میزان 160 درصد نیز نشانه تکاپوی بازرگانان برای تقویت اقتصاد درون نگر و برون زاست؛ در این مدت میزان صادرات استان یک میلیارد و 200 میلیون دلار افزایش یافته است.
3072/9918

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال