یادواره شهید روحانی «احمد قادرزاده» در بوکان برگزار شد

مهاباد - ایرنا - نخستین یادواره شهید روحانی «احمد قادرزاده» با حضور مسوولان و خانواده معظم شهدا در مدرسه نمونه دولتی حضرت فاطمه زهرا(س) بوکان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، رییس اداره آموزش و پروش بوکان روز پنجشنبه در این آیین گفت: برگزاری این یادواره تجدید پیمان مجدد با آرمان های انقلاب، شهیدان و ترویج فرهنگ زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست.
«سلیمان مام عزیزی» با بیان اینکه شهدا با خداوند معامله کرده اند، افزود: شهیدان با گذشتن از جان، مال و زندگی خود توانستند امنیت و آرامش پایدار را به کشور و جامعه ایرانی هدیه کنند.
وی اظهار داشت: شهدای روحانی مانند سایر شهیدان با حضور در همه جبهه های انقلاب از گذشته تاکنون بخصوص در هشت سال دفاع مقدس به خوبی به وظایف اصلی خود از جمله مهیا کردن مسیر درست انقلاب عمل کرده اند و وظایف خود را به درستی به سرانجام رسانده اند.
مدیر آموزش و پرورش بوکان، فرهنگ شهادت و شهادت طلبی را یکی از بارزترین راه های مقابله با جریان های باطل عنوان کرد و گفت: عظمت شهدا و کاری که برای اسلام انجام دادند، باعث می شود همیشه مدیون آنان باشیم.
امام جمعه بوکان نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بخصوص شهید احمد قادرزاده، گفت: شهدای انقلاب اسلامی ایران با خدای خود معامله کردند و این بزرگترین معامله ای است که آنها در زندگی خود انجام داده اند.
ماموستا ملا عباس احمدی ادامه داد: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا وظیفه همگانی است زیرا این کار کوچکترین عملی است که می توانیم برای شهدا انجام دهیم.
در پایان این مراسم زندگی نامه شهید ماموستا ملا احمد قادرزاده قرائت شد.
به گزارش ایرنا، شهید ملا احمد قادرزاده در 18 فروردین سال 1364 در منزل خود به وسیله دشمنان انقلاب و نظام ترور شد و به خیل شهدای انقلاب و نظام پیوست.
بوکان 376 شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
7510/ 3020/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال