38 خانه بهداشت به روستاییان نقده خدمات عرضه می کند

ارومیه - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان نقده با اشاره به اینکه 38 خانه بهداشت در این شهرستان فعال است، گفت: این تعداد خانه بهداشت به 37 هزار و 42 نفر از جمعیت روستایی این شهرستان خدمات عرضه می کند.

محمد عبدلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فعالیت مراکز جامع سلامت در این شهرستان، افزود: 2 مرکز خدمات جامع سلامت شهری، 6 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، یک مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی و یک مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی در نقده فعالیت می کند.
وی ادامه داد: همچنین پنج پایگاه سلامت شهری و 2 آزمایشگاه مرکز بهداشت به 90 هزار و 190 نفر جمعیت شهری و 37 هزار و 42 نفر جمعیت روستایی خدمت رسانی می کنند.
وی با اشاره به اینکه 15 پزشک در مراکز شهری و روستایی نقده فعال هستند، بیان کرد: 38 مراقب سلامت شهری، 13 مربی روستایی، 11 ماما روستا و 10 بهیار و دارویار در کنار پزشکان مشغول فعالیت هستند.
وی اضافه کرد: چهار دندانپزشک، 12 کارشناس بهداشت محیط ، چهار کارشناس بهداشت حرفه ای، 6 کارشناس بهداشت روان، چهار کارشناس مدارک پزشکی و 15 کارشناس علوم آزمایشگاهی به صورت مشترک در مراکز شهری و روستایی فعال هستند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان نقده گفت: مراکز شهری و روستایی مجهز به تجهیزات پزشکی، پزشک عمومی و ماما هستند و نیازهای درمانی مردم در این مراکز رفع می شود.
عبدلی اضافه کرد: در صورت نیاز مراجعه کنندگان به خدمات تخصصی تر شخص به پزشک متخصص ارجاع داده می شود.
به گزارش ایرنا طرح تحول سلامت با هدف ارتقای کاهش فرانشیز پرداختی مردم، دسترسی عادلانه آحاد جامعه به خدمات سلامت، نهادینه کردن نظام ارجاع و پزشک خانواده و بحث خود مراقبتی و نیز ترویج زایمان طبیعی در سراسر اجرا شده است.
شهرستان 127هزار نفری نقده با 92 روستای تابعه در فاصله 80 کیلومتری جنوب شرقی شهر ارومیه قرار دارد.
9918/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

موضوعات مرتبط