هزینه 20میلیارد ریالی برای تجهیز مراکز فنی و حرفه ای آذربایجان غربی

مهاباد - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت: امسال 20 میلیارد ریال برای نوسازی و تجهیز مراکز فنی و حرفه ای شهرهای مختلف این استان هزینه شده است.

محسن مددی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تکاب اظهار داشت: با صرف این اعتبار 22 مرکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح شهرستان های مختلف آذربایجان غربی به روزرسانی و نوسازی شد.
وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 32 هزار نفر در آذربایجان غربی از خدمات و آموزش های سازمان فنی و حرفه ای استان بهره مند شده و گواهینامه مهارت در رشته های مختلف دریافت کرده اند.
مددی اضافه کرد: از این تعداد، 18 هزار نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و 14 هزار نفر نیز در آموزشگاه های آزاد، تحت آموزش های مهارتی سازمان فنی و حرفه ای قرار گرفته اند.
وی با بیان اینکه هم اکنون 326 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در آذربایجان غربی فعالیت می کند، ادامه داد: از این تعداد 219 آموزشگاه برای بانوان، 35 آموزشگاه برای آقایان و 72 آموزشگاه به صورت 2 منظوره فعالیت می کند.
مدیرکل فنی و حرفه ای آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح ایران مهارت در این استان ادامه داد: بر اساس این طرح دانش آموزان مقطع اول متوسطه مدارس غیر انتفاعی و سایر آموزشگاه ها از آموزش های مهارتی کار و دانش بهره مند می شوند.
وی گفت: این دوره آموزشی به مدت 60 ساعت و به 2 شکل پودمان 20 ساعته در سه دوره و یا 60 ساعت در یک پایه آموزشی اجرا می شود.
مددی اضافه کرد: همچنین در قالب طرح تکاپو برای رونق حرفه های جدید متناسب با بازار کار، آموزش های فنی و حرفه ای به متقاضیان شهری و روستایی ارایه می شود و دارندگان گواهینامه مهارت در این بخش نیز می توانند از تسهیلات اشتغال زایی بهره مند شوند.
مددی با اشاره به ظرفیت گردشگری تکاب نیز گفت: یک مرکز آموزش گردشگری در تکاب راه اندازی شده است که در ایام دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد: به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از جمله استان های فعال در آموزش های مهارتی است به طوری که سالانه بیش از هفت و نیم میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در این استان ارایه می شود و بیش از 40 هزار نفر این آموزش های مهارتی برخوردار می شوند.
7514/6185/7129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال