نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

حضرت زینب (س) الگویی تمام عیار برای همه زنان و مردان است

ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حضرت زینب کبری (س) نه تنها برای زنان بلکه برای مردان نیز الگویی نمونه و تمام عیار است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز پنجشنبه در سومین کنگره ادبی سراسری عقیله العرب در ارومیه افزود: حضرت زینب (س) با شجاعت بی نظیر خود نهضت کربلا را زنده نگه داشت و پیام این قیام را از کوفه به شام و از آنجا به تمامی نقاط جهان انتقال داد.
وی با اشاره به شخصیت والای بانوی پیام آور نهضت عاشورا بیان کرد: شخصیت ایشان به حدی والا و برجسته بود که امام حسین (ع) هنگام رفتن به میدان نبرد به ایشان سفارش می کند در نماز شب هایش، امام خود را فراموش نکند.
وی اضافه کرد: حضرت زینب (س)، رحلت پیامبر(ص)، شهادت پدر، مادر و برادرش را شاهد بود و تمامی سختی ها را شجاعانه به دوش کشید و قیام کربلا را در دل تاریخ جاودانه کرد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه برگزاری چنین کنگره ها و مجالسی برای جامعه امروز ضروری است، ادامه داد: هرقدر اشعار خالصانه، گیرا و با محتوا سروده شود به همان اندازه تاثیرگذاری بیشتری داشته و به تبیین بهتر شخصیت والای ائمه اطهار (ع) کمک می کند.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی خطاب به شاعران گفت: شعر نعمت خداوند است و شاعران باید این نعمت الهی را قدر بدانند و از آن در مسیر صحیح استفاده کنند.
وی با بیان اینکه برخی از این نعمت در جهت منفی استفاده می کنند، افزود: شاعران از این نعمت خدادادی در مسیر تبیین شخصیت و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) استفاده کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی و دبیر سومین کنگره ادبی سراسری عقیله العرب نیز اظهار داشت: 420 اثر از 180 شاعر استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، قم، تهران و گلستان به این کنگره رسیده بود.
حجت الاسلام ناصر خدایاری اضافه کرد: امروز از نفرات برتر این کنگره تجلیل می شود.
به گزارش ایرنا، در این همایش از صاحبان آثار برتر قدردانی شد.
جشنواره شعر عقیله العرب طی سال گذشته و امسال همزمان با سالروز میلاد حضرت زینب (س) در ارومیه برگزار می شود.
8135/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال