امکان استفاده از امداد هوایی در بوکان فراهم شد

مهاباد- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر بوکان گفت: امکان استفاده از خدمات امداد هوایی طرح زمستانی هلال احمر برای انتقال مصدومان در این شهرستان فراهم شده است.

انور بیادار روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این امداد هوایی با کمک یک فروند بالگرد که در اختیار 2 استان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی قرار گرفته انجام می شود.
وی با بیان اینکه تمامی مناطق شهری وروستایی آذربایجان غربی از خدمات این بالگرد استفاده می کنند، ادامه داد: این بالگرد در مدت سه ماه اجرای طرح زمستانی 45 فروند روز در آذربایجان غربی و 45 فروند روز در آذربایجان شرقی مستقر خواهد شد و در مواقع ضروری به مناطق مختلف شهری و روستایی این استان ها برای امداد رسانی پرواز خواهد داشت.
بیادار افزود: این طرح در ایام نوروز سال آینده نیز ادامه خواهد داشت و 10 فروند روز در آذربایجان غربی حضور پیدا کرده و در امر امداد رسانی مشارکت جدی خواهد داشت.
وی از آغاز طرح امداد و نجات زمستانی این جمعیت در قالب یک پایگاه امدادی در مسیر جاده بوکان به میاندوآب با هدف افزایش ضریب ایمنی در محورهای مواصلاتی این شهرستان نیز خبر داد و اظهار داشت: این طرح به مدت چهار ماه و تا 20 فروردین سال آینده به منظور امدادرسانی به مسافران در محورهای مواصلاتی اجرا می شود.
رییس اداره هلال احمر بوکان گفت: امدادگران این جمعیت با استقرار در پایگاه امداد جاده ای و مرکز هلال احمر بوکان خدمات امداد و کمک های اولیه، جستجو و نجات، رهاسازی مصدوم، اسکان اضطراری و تغذیه به آسیب دیدگان و در راه ماندگان را ارایه خواهند کرد.
وی اظهار داشت: در اجرای طرح زمستانی این شهرستان، 200 امدادگر آموزش دیده تخصصی در حوزه امداد و نجات، جاده ای، کوهستان، سیلاب و اسکان اضطراری همکاری خواهند داشت.
به گزارش ایرنا، در بوکان 500 نفر امداد گر، 500 داوطلب و 500 نفر عضو سازمان جوانان در هلال احمر فعالیت دارند.
بوکان در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و دارای 251هزار نفر جمعیت است.
7510/6185/7129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال