کشیش کلیسای شرق آشور:

زندگی آرمانی در سایه محبت ورزی و بخشش میسر می شود

ارومیه- ایرنا- کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه گفت: پیامبران الهی همواره درباره محبت، دوست داشتن و بخشش یکدیگر تاکید کرده و رعایت این آموزه ها ضامن برخورداری از یک زندگی آرمانی در جامعه امروز است.

داریاووش عزیزیان روز دوشنبه در حاشیه نشست تخصصی محبت و خانواده در ادیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شاید بتوان محبت را متداول ترین واژه کتاب های مقدس عنوان کرد و براین اساس نهادینه کردن محبت در زندگی یک تکلیف محسوب می شود.
وی ادامه داد: لازم است انسان از خود بگذرد و به همه انسان ها محبت کرده و بخشندگی را در خود تقویت کند.
وی با اشاره به اینکه لطف و محبت خدا همه انسان ها را شامل می شود، بیان کرد: انسان نیز باید نمونه ای از خدا باشد و محبت خود را بدون ریا و انتظار نسبت به همنوعان ابراز کند.
کشیش کلیسای شرق آشور درباره اهمیت برگزاری این نشست نیز اظهار داشت: ارومیه در زندگی همراه با محبت اقوام و ادیان و از لحاظ دین مسیحیت شهر شاخص ایران است.
عزیزیان افزود: برگزاری این نوع نشست ها می تواند تعامل بین ادیان را در این منطقه افزایش داده و در راستای برخورداری از یک زندگی خوب در کنار یکدیکر راهکار ارائه دهد.
به گزارش ایرنا نشست تخصصی «محبت و خانواده در ادیان» با تاکید بر سیره رضوی از سلسله پیش نشست های همایش بین‌المللی «امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان» با محورهای «جایگاه تربیت و محبت در ادیان توحیدی»، «مدارا و مهر با محیط زیست و طبیعت در ادیان» و «وجوه مشترک ادیان در تعامل با زن و خانواده» امروز/دوشنبه/ در دانشگاه الزهرا ارومیه در حال برگزاری است.
همایش بین‌المللی «امام رضا علیه‌السلام و گفت و گوی ادیان» در سال جاری به همت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی 10 و 11 بهمن سال جاری در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
7129/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال