فرماندار:

میاندوآب باید به عنوان شهر دوچرخه به مردم ایران شناسانده شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار میاندوآب خواستار مشارکت گسترده و فعالانه اقشار مختلف مردم این شهرستان در همایش مشترک دوچرخه سواری و پیاده روی همگانی شد و گفت: پیاده روی روز یازدهم ماه جاری از سیما پخش می شود که می توان از این فرصت برای شناساندن این منطقه به نام شهر دوچرخه ایران بهره برد.

ناصر امیری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه توسعه و ترویج ورزش همگانی یکی از راه های مقابله با آسیب های اجتماعی است، اظهار داشت: مردم این شهرستان سعی کنند به همراه همه اعضای خانواده خود در این حرکت ورزشی و فرهنگی حضور پیدا کنند.
وی با اشاره به برگزاری همایش ترکیبی دوچرخه سواری و پیاده روی همگانی در میاندوآب، افزود: این همایش در افزایش پویایی و نشاط در جامعه تاثیرگذار است از این رو همه موظف هستند تا در برگزاری شایسته آن به صورتی که در شان میاندوآب و مردم آن باشد، تلاش کنند.
وی هدف از برگزاری این همایش را فرهنگ سازی در خصوص استفاده از دوچرخه به منظور بهبود شرایط اوضاع زیست محیطی شهرها و کاهش سوخت ذکر کرد و گفت: رشته دوچرخه سواری در کنار پیاده روی می تواند نقش مهمی در سلامت جسم و روح افراد داشته باشد.
فرماندار میاندوآب با بیان اینکه عنوان 'شهر دوچرخه ایران' تنها به میاندوآب اختصاص دارد، اضافه کرد: دوچرخه سواری از قدمت زیادی در این شهر که یک شهر با سابقه تاریخی به شمار می رود، برخوردار است ولی در معرفی این شهر به این نام تاکنون اقدام موثری انجام نشده است.
به گزارش ایرنا، همایش ترکیبی پیاده روی خانوادگی و دوچرخه سواری برای دومین بار پیاپی یازدهم آبان ماه جاری با عنوان 'میاندوآب شهر دوچرخه ایران' برگزار و به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود.
شهرستان میاندوآب با بیش از 277 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و به شهر دوچرخه ایران معروف است.
9871/6185/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال