10.2 میلیمتر بارش در آذربایجان غربی ثبت شد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: طبق آمار ثبت شده در 27 ایستگاه سنجش بارش این شرکت، 10.2 میلیمتر بارندگی طی مهرماه امسال /نخستین ماه از سال آبی جاری/ در استان به ثبت رسید.

کیومرث دانشجو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان هفت دهم (0.7) میلیمتر و حدود 6 درصد کمتر از مدت مشابه سال آبی گذشته و 7.2 میلیمتر شامل حدود 41 درصد کمتر از میانگین طولانی مدت است.
وی اضافه کرد: در نخستین ماه سال آبی جاری میزان بارش در 2 حوضه دریاچه ارومیه و رودخانه زاب نسبت به سال گذشته افزایش یافته ولی میزان بارش در حوضه زاب، در این مدت یک سوم سال گذشته شده است.
وی با اشاره به اینکه در مهر سال جاری شاهد بارش در همه ایستگاه های سنجش بارش آذربایجان غربی بودیم، بیان کرد: در 30 روز نخست سال آبی جاری، 16 روز بدون بارش گزارش شد که رقم به نسبت بالایی به شمار می رود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: ایستگاه های نازلوچای ارومیه /موش آباد/ و زرینه رود بوکان به ترتیب با 24 و 20.5 میلیمتر و قطورچای خوی و گدارچای نقده هرکدام با 18 میلیمتر بارش، بیشترین میزان بارندگی را در مهرماه امسال به خود اختصاص داد.
دانشجو اظهار امیدواری کرد که در ماه های آینده این رقم افزایش یافته و شاهد بارش های بهتری در راستای تامین منابع آب سطحی و زیرزمینی آذربایجان غربی باشیم.
به گزارش ایرنا، طی سال گذشته آبی / اول مهر1396 تا 31 شهریور 1397/ افزون بر 440 میلیمتر بارش در آذربایجان غربی ثبت شد که رقم کم سابقه ای در دهه گذشته بود.
امسال نیز پیش بینی می شود این بارش ها تکرار شود.
8137/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال