50 واحد مسکونی امسال در بوکان طعمه حریق شد

مهاباد- ایرنا- مسوول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: 50 واحد مسکونی از ابتدای سال تاکنون در این شهرستان طعمه حریق شده و با تلاش آتش نشانان مهار شده است.

ظاهر فیضه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آتش سوزی ها در مناطق شهری و روستایی این شهرستان روی داده و در آن علاوه بر خسارت مالی یک نفر نیز جان خود را از دست داده است.
وی ادامه داد: این سازمان امسال در مجموع 456 عملیات مختلف را انجام داده است که بیش از نیمی از آنها را آتش سوزی تشکیل می دهد.
فیضه افزود: امسال عملیات مهار در 177 فقره آتش سوزی مزارع، مراتع و باغ ها، 17 فقره آتش سوزی خودرو، 23 حریق مراکز تجاری و هفت مورد آتش سوزی آرامستان های بوکان و امیرآباد انجام شده است.
وی با بیان اینکه آمار آتش سوزی ها امسال در مقایسه با پارسال کاهش یافته است، اضافه کرد: برای مهار آتش سوزی های این شهرستان بیش از 980 هزار لیتر آب مصرف شده است.
مسوول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: استفاده از سیم کشی های فرسوده و وسایل غیراستاندارد با سیم کشی های ضعیف یا جا گذاشتن موبایل در شارژ تا صبح از دلایل عمده آتش سوزی منازل بعد از حوادث احتمالی حریق در آشپزخانه هاست.
وی به شهروندان توصیه کرد علاوه بر رعایت نکات ایمنی، ساختمان های خود را در مقابل آتش سوزی نیز بیمه کنند.
به گزارش ایرنا چهار ایستگاه آتش نشانی در بوکان وجود دارد که هم اکنون با 40 نفر نیروی آتش نشان در این شهرستان در حال خدمات رسانی به شهروندان هستند.
7510/6185/7129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال