امام جمعه مهاباد:

کالاهای اساسی مردم نباید از کشور خارج شود

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد با اشاره به خریدهای روزانه اتباع کشورهای همسایه از شهرهای مرزی ایران گفت: خرید کالاهای اساسی مردم توسط این مسافران مشکلات را در بازار تشدید می کند و بر این اساس دولت نباید اجازه خروج آن را بدهد.

ماموستا ملاقادر سهرابی در خطبه های نمازجمعه این هفته مهاباد افزود: از چند ماه پیش رفت و آمد برخی کشورهای همسایه برای خرید مایحتاج خود به شهرهای مرزی از جمله مهاباد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: مسافران دلار و دینارشان را به ایران می‌آورند و با هزینه بسیار کم کالاهای اساسی را از ایران تامین کرده و بازمی گردند.
وی با بیان اینکه این مسافران به هیچ عنوان توریست نیستند، اضافه کرد: این افراد صبح به شهرهای مرزی ایران وارد می‌شوند و در کمتر از چند ساعت گوشت، مرغ، برنج، روغن و انواع مواد خوراکی را خریداری کرده و از مرز خارج می‌شوند.
ماموستا سهرابی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و هجرت پبامبر از مکه به مدینه گفت: آغاز مبدأ تاریخ اسلام ،جان فشانی حضرت علی (ع) و زمینه ساز بودن این هجرت در تشکیل پایه های حکومت اسلامی، مهمترین و تاثیر گذارترین رویداد در راستای تثبیت و تقویت اسلام در آن دوران است.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از جمله استان های مرزی کشور است که با عراق، ترکیه و نخجوان مرز دارد.
9903/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال