مدال برنز سابر و اپه دختران کشور به آذربایجان غربی رسید

ارومیه- ایرنا- دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه 6 بانوی ورزشکار استان به اردوی تیم ملی دعوت شدند، گفت: دختران شمشیر باز در رشته های اپه و سابر مدال های برنز مسابقات قهرمانی کشور در این 2 اسلحه را بر گردن آویخته و به اردوی تیم ملی دعوت شده اند.

شهریار نوبخت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رقابت های شمشیربازی قهرمانی کشور طی روزهای 19 تا 22 شهریور ماه جاری در سالن شهید کلاهدوز تهران برگزار شد.
وی بیان کرد: در این رقابت ها سما کشی آده و زهرا مرد، 2 شمشیرباز نوجوان ارومیه ای مقام سوم اسلحه اپه در رده سنی جوانان را به خود اختصاص دادند.
وی ادامه داد: در دیگر نتایج کسب شده مبینا با فراست و فریماه باباپور در رتبه های هفتم و هشتم جای گرفتند.
نوبخت گفت: این چهار شمشیرباز استان به اردوی تیم ملی شمشیربازی نیز دعوت شدند.
دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی اضافه کرد: در اسلحه سابر نیز سیما کریم زاده در رقابت با 42 شمشیرباز از سراسر کشور موفق به کسب مدال برنز این رقابت ها شد.
وی ادامه داد: در این اسلحه شقایق حسینی دیگر سابریست استان با کسب رتبه ششم به همراه سیما کریم زاده به اردوی تیم ملی دعوت شد.
به گزارش ایرنا هیات شمشیربازی آذربایجان غربی یکی از هیات های فعال و موفق آذربایجان غربی است که با تاسیس خانه شمشیربازی در محل ورزشگاه تختی ارومیه، فعالیت چشمگیری در راستای جذب و تربیت علاقه مندان این رشته دارد.
این هیات فعالیت خود را از سال 1382 در استان آغاز کرده است.
حضور قهرمانانی همچون طاهر عاشوری، سکینه نوری و الهه قهرمانی در مسابقات جهانی، آسیایی و بین المللی و کسب مدال از موفقیت های ورزشکاران ملی پوش این هیات نوپاست.
7156/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال