آیین معنوی شیرخوارگان حسینی در آذربایجان غربی برگزار شد

ارومیه- ایرنا- همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور با حضور مادران و نوزادان عاشق حضرت علی اصغر (ع) روز جمعه در 60 نقطه ارومیه و دیگر شهرهای آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این آیین معنوی با مدیریت مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) به طور همزمان در نخستین روز از ماه محرم در 60 مسجد، حسینیه، آستان مقدس امامزاده آذربایجان غربی برگزار شد که از این تعداد حدود 30 مرکزدر ارومیه (مرکز استان ) میزبان شیرخوارگان حسینی و مادران آنها بودند.
در این مراسم معنوی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مرثیه سرایی در خصوص شهادت شهید شش ماهه دشت کربلا پرداختند.
علما و روحانیون نیز درباره واقعه عاشورا، شخصیت والای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و فرزندان و انصار آن حضرت و همچنین شهادت حضرت علی اصغر (ع) سخنرانی کردند.
امسال با توجه به حضور بیش از 70 هزار نفری مادران و نوزادان رهرو راه اهل بیت عصمت و طهار (ع)، 15 هزار دست لباس برای استفاده شیرخوارگان حسینی توزیع شد.
به گزارش ایرنا، آیین شیرخوارگان حسینی در چند سال گذشته به طور منظم در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می شود که همه ساله استقبال زیادی از این مراسم می شود.
حضرت علی اصغر (ع) فرزند شش ماهه حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورای سال 61 میلادی به دست حرمله یکی از سپاهیان عمربن سعد به شهادت رسید.
این در حالی بود که امام حسین (ع)، این فرزند شش ماهه خود را برای طلب آب و سیراب کردن به میدان نبرد آورده بود.
در روز عاشورای سال 61 میلادی سپاهیان اموی به سرکردگی عمر بن سعد، امام حسین (ع) و 72 یار باوفای آن حضرت را به شهادت رساندند.
2093/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال