40 میلیارد ریال برای تعمیر مدارس آذربایجان غربی هزینه شد

ارومیه - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: امسال اعتبارات خوبی از مسوولان اداره کل برنامه و بودجه استان به مبلغ 60 میلیارد ریال دریافت شد که 40 میلیارد ریال آن جهت انجام تعمیرات در اختیار مدارس قرار گرفت.

بهرام صمدی روز پنجشنبه در نشست ستاد استقبال از مهرماه در ارومیه افزود: 10 میلیارد ریال دوباره در خرداد ماه به مدارس تخصیص داده شد؛ مابقی نیز در قالب کاروانهای امید همزمان با آغاز سال تحصیلی در اختیار مدارس قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی نیز از سایر برنامه های این ‌نهاد در قالب پروژه مهر است، اضافه کرد: در قالب کارگروه ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی 36 هزار و 629 نفر معلم اعم از پیمانی و قرار دادی در استان سازماندهی شدند.
وی بیان کرد: در شهریور ماه یکهزار و 231 نفر بازنشسته شده و یا از چرخه آموزشی استان خارج و 754 نفر وارد سیستم آموزشی می شوند.
صمدی بیان کرد: پیش بینی می شود 592 هزار نفر دانش آموز امسال مشغول به تحصیل شوند که بیش از 26 هزار نفر امسال افزایش دانش آموز در استان وجود دارد.
وی گفت: امسال در 31 مرداد ماه رزمایش سازماندهی مجازی و بازگشایی مجازی مدارس اجرا شد که بیانگر موفقیت اداره کل در ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی در استقبال از مهرماه بود.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی در سال تحصیلی گذشته 566 هزار نفر دانش آموز داشت که در پنج هزار مدرسه تحصیل می کردند.
7125/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال