60 درصد واحدهای شهرک های صنعتی آذربایجان غربی فعال است

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به وجود یکهزار و 276 واحد تولیدی در این استان گفت: از این تعداد 947 واحد تولیدی شامل حدود 60 درصد فعال است.

علی عبدلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشخص کردن واحدهای تولیدی فعال با توجه به میزان مصرف آب و برق و گاز هر واحد صورت گرفته است.
وی ادامه داد: 22 هزار و 800 نفر در واحدهای فعال موجود در این شهرک ها و نواحی مشغول به کار هستند و این آمار، جایگاه این شهرک ها در حوزه صنعت و تولید استان را نشان می دهد.
وی بیان کرد: 34 شهرک و ناحیه صنعتی در آذربایجان غربی وجود دارد که 26 مورد از این تعداد در مساحتی به میزان 631 هکتار فعال است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی ادامه داد: استفاده از فناوری های نوین، بهبود کیفیت محصولات تولیدی، افزایش مزیت رقابتی تولید کنندگان و استاندارد سازی واحدها و تولیدات از مهمترین عوامل توسعه صادرات و ورود به بازارهای بین المللی به شمار می رود که باید تولید کنندگان به این عوامل دقت کنند.
عبدلی با اشاره به مشکلات واحد های صنعتی در آذربایجان غربی بیان کرد: رکود بازار، مشکلات صادرات، به روز نبودن فناوری، کمبود نقدینگی، کاهش سرمایه در گردش و وجود مشکلات ارزی از مهمترین مشکلات واحد های صنعتی این استان به شمار می رود.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود و با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی به مدار تولید آغاز شده است.
سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شهریور 1384 فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه ‌ای به شمار می رود.
این شهرک ها در زمینی به مساحت یکهزار و 207 هکتار راه اندازی شده است.
8135/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال