115 شرکت تعاونی در خوی فعال است

ارومیه- ایرنا- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوی تعداد شرکت های تعاونی این شهرستان را 557 واحد عنوان کرد و گفت: 115 تعاونی از این تعداد در حوزه های مختلف تولیدی، صنعتی و فرش بافی فعال بوده و 250 تعاونی در انتظار اخذ تسهیلات جهت پیوستن به واحدهای فعال است.

عطا پاک مهر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 335 هزار نفر عضو تعاونی سهام عدالت و یکهزار و 812 نفر در دیگر تعاونی ها مشغول فعالیت هستند.
وی اضافه کرد: 22 هزار و 690 نفر تعداد کل اعضای شرکت های تعاونی بوده و سرمایه ثبتی این تعاونی ها بالغ بر 195 میلیارد ریال است.
وی به نقش تعاونی ها در رشد و شکوفایی شهرستان خوی اشاره کرد و ادامه داد: نقش ارزنده تعاونی های شهرستان ضمن جلوگیری از جمع شدن سرمایه در یک جا، ریشه فقر را می زداید و برای ارتقای شاخص های اقتصادی شهرستان وکشور بسیار موثر است.
به گزارش ایرنا، قانون بخش تعاونی در سال 1370 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. طبق این قانون، جلوگیری از کارفرمای مطلق شدن دولت، اشتغال زایی، قرار دادن وسائل کار در اختیار کسانی که قادر به کارند ولی وسایل کار ندارند، پیشگیری از تمرکز و تداول ثروت، پیشگیری از انحصار، احتکار، تورم اعلام شد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در 8 تیر 1390 و تصویب شورای نگهبان در 12 تیر در راستای طرح کوچک‌سازی دولت و در عمل به قانون تعاونی ها ایجاد شد.
7132/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال