پیاده روی بزرگ خانواده مهر امسال در ارومیه برگزار می شود

ارومیه- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت توجه به ورزش های همگانی گفت: به همین منظور 27 مهر امسال پیاده روی بزرگ خانوادگی در ارومیه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، علی مصطفوی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی ورزش همگانی آذربایجان غربی افزود: ضروری است دستگاه های اجرایی استان به ویژه بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد برای برگزاری منظم و باشکوه این برنامه ورزشی همفکری، مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: برگزاری پیاده روی خانوادگی در شهر ها ضمن نشان دادن وحدت، همدلی و همراهی مردم موجب ایجاد نشاط اجتماعی و شادابی خانواده ها خواهد شد.
وی همچنین خواستار ایجاد ابتکار و نوآوری در روند اجرای برنامه های پیاده روی خانوادگی در ارومیه شد.
وی با بیان اینکه ورزش موجب تحرک، پویایی و شادابی جامعه می شود، بیان کرد: باید مردم را تشویق کرد تا از هر فرصتی برای انجام ورزش استفاده کنند چرا که ورزش باعث پیشگیری از بسیاری از بیماری های جسمی و روحی می شود.
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در ادامه از رسانه ها به ویژه صدا و سیما خواست تا در فرهنگ سازی برای حضور بیشتر مردم در ورزش های همگانی همکاری لازم را داشته باشند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون حدود 21 درصد جمعیت کشور به ورزش همگانی روی آورده اند که بر اساس برنامه ریزی بلند مدت فدراسیون ورزش های همگانی، این میزان تا سال 1404 به 50 درصد می رسد.
3214/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال