ستاد احیا با شفاف سازی در عملکرد خود مانع از تخریب دولت شود

ارومیه- ایرنا- رییس جبهه اعتدال کشور با اشاره به انتقادهای غیرواقعی علیه عملکرد دولت در موضوع احیای دریاچه ارومیه، گفت: ستاد احیا با شفاف سازی در عملکرد خود، فضا را برای انتقاد ناجوانمردانه از دولت در خصوص دریاچه ارومیه ببندد.

غلامعلی عرب خدایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اگر اقدامات دولت برای احیای دریاچه ارومیه نبود، امروز شاهد خشک شدن کامل نگین آبی آذربایجان بودیم، بیان کرد: سیاسی بازی و سوء استفاده از مطالبه های مردم برای انتقاد از دولت، غیراخلاقی است.
وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا برای احیای دریاچه ارومیه با دولت همدل باشند و اضافه کرد: نمایندگان مجلس به مردم اعلام کنند که برای احیای دریاچه ارومیه چه اقداماتی تاکنون انجام شده است.
عرب خدایی ادامه داد: متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس به جای همکاری برای احیای دریاچه ارومیه، آن را دستاویزی برای مطرح کردن خود تبدیل می کنند.
وی با اشاره به طرح بزرگ انتقال آب از جنوب آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه، گفت: طبق گفته کارشناسان این طرح تا پایان سال آتی به بهره برداری می رسد و نقش بسزایی در احیای دریاچه خواهد داشت.
رییس جبهه اعتدال کشور از رسانه ها خواست تا ضمن نقد سازنده در بحث احیای دریاچه ارومیه، تلاش های ستاد احیا برای احیای نگین آبی آذربایجان را نیز اطلاع رسانی کنند.
دریاچه ارومیه در قالب طرح های ستاد احیا قرار است ظرف مدت 10 سال/از سال 1394/ به تراز اکولوژیک خود برسد؛ این دریاچه از اواسط دهه 1380 شروع به خشک شدن کرد و بنا بر آمار بین المللی تا سال 2015 میلادی حدود 80 درصد از مساحت آن خشک شد.
3214/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال