امام جمعه ارومیه:

شفاف سازی رسالت اصلی خبرنگاران در جامعه است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تبریک فرا رسیدن 17 مرداد، سالروز شهادت خبرنگار ایرنا در افغانستان و روز خبرنگار گفت: اصحاب رسانه شفاف سازی را در صدر برنامه های خود قرار دهند تا جلوی فساد در جامعه را بگیرند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: ارزش خبرنگار در نزد خداوند متعال بسیار والاست و اصحاب رسانه با عملکرد صحیح خود می توانند نقشه های دشمنان و معاندان نظام را نقش برآب کنند.
وی ادامه داد: اطلاع رسانی صحیح و شفاف از عملکرد مسوولان باعث می شود مردم در جریان امور مملکت قرار گیرند و این امر از هر گونه فساد اداری جلوگیری می کند.
وی بیان کرد: امروزه مهمترین مسئله در کشور مبارزه با فساد است زیرا پیشرفت مملکت به مبارزه با فساد بستگی دارد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بیان کرد: مردم از فساد و ناعدالتی ناراحت هستند و در این بین مسوولان استانی و کشوری وظیفه رسیدگی قاطع به امورات فساد و خیانت را دارند.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: مسوولان باید چشم و دل پاک باشند تا جلوی فساد را بگیرند و کشور را در مسیر پیشرفت و آبادانی قرار دهند.
وی بیان کرد: فساد اژدهایی هفت سر است و باید با قاطعیت با آن مبارزه و مقابله شود و این امر نیز همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.
وی اضافه کرد: نمایندگان ملت هم به جای مجلس ترحیم گردی به فکر مشکلات مردم و جامعه باشند و با وضع قانون صحیح و تصویب آن، عملکرد صحیح وزرا را خواستار باشند و با فساد مقابله کنند.
وی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه(س) ادامه داد: مسوولان و خانواده ها بدانند که موظف هستند تا زمینه های ازدواج‌ جوانان را در جامعه فراهم کنند.
وی بیان کرد: جوانان ما هم باید سعی کنند که ادامه دهنده راه حضرت علی(ع) و فاطمه(س) باشند و همانند آنان زندگی ساده و پر از لطف و محبت را سرمشق آغاز زندگی مشترک قرار دهند.
به گزارش ایرنا نماز جمعه این هفته ارومیه به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی و با حضور پرشور مردم در مصلای امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد.
8135/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال