330 اثر به دبیرخانه جشنواره بین المللی شعر رضوی رسید

ارومیه- ایرنا- معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: تاکنون 330 اثر به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر ترکی رضوی رسیده است.

رسول بابازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آثار از استان های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، البرز، تهران، همدان، زنجان و مشهد به این جشنواره ارسال شده است.
وی ادامه داد: همچنین 20 اثر نیز از کشورهای عراق، آذربایجان و ترکیه به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه تا زمان برگزاری جشنواره امکان افزایش تعداد آثار وجود دارد، گفت: 20 مرداد سال جاری آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره بین اللمللی است.
بابازاده افزود: سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت (ع) و گرامیداشت پدیدآوردگان آثار حوزه فرهنگ رضوی برگزار می شود.
وی احادیث، فضایل، مناقب، مودت و سیره پاک حضرت ثامن الحجج(ع) و حضرت فاطمه معصوم (س) و شخصیت زندگانی حضرت شاه چراغ (ع) را از محورهای فراخوان جشنواره بین المللی شعر رضوی عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری دهم شهریورماه جاری در ارومیه برگزار می شود.
همزمان با برگزاری جشنواره و در حاشیه آن، برنامه عصر موسیقی ویژه عاشیق‌ها در شهرستان میاندوآب و برای نخستین بار نیز شب شعر رضوی با عنوان رایحه رضوی به زبان کردی در مهاباد برگزار می شود.
8135/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال