رسانه ها ظرفیت های نظام را به مردم معرفی کنند

ارومیه- ایرنا- مسوول امور رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: رسانه های ارتباط جمعی ظرفیت ها و دستاوردهای نظام اسلامی را به مردم معرفی کنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین رسول کوهی روز پنجشنبه با حضور در دفتر ایرنای مرکز آذربایجان غربی افزود: اگر ظرفیت های نظام به درستی تبیین نشود به بن بست می رسیم و امروز نقش رسانه ها در این زمینه بسیار تعیین کننده است.
وی با تاکید بر حفظ وحدت توسط رسانه ها، گفت: برخی از رسانه های ارتباط جمعی تلاش می کنند وحدت ملی را توسعه دهند و مانع از پیاده شدن اهداف دشمنان شوند اما برخی دیگر برعکس عمل می کنند.
حجت الاسلام کوهی با تاکید براینکه نباید حرف حق نادیده گرفته شود، گفت: رسانه های غربی کارهای غلط را با تمام توان مثبت جلوه می دهند اما برخی از رسانه های داخلی از انتقال واقعیت هم عاجز هستند.
وی به اطلاع رسانی صریح و شفاف خبرگزاری جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: ایرنا با تکیه بر تقویت وحدت و اطلاع رسانی شفاف اجازه نمی دهد بین مردم و نظام فاصله ایجاد شود.
حجت الاسلام کوهی افزود: ایرنا از یک سو مطالبه های مردم را بیان کرده و از سوی دیگر مسوولان را نیز برای حل مشکلات مردم ترغیب می کند.
رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی نیز با قدردانی از رویکرد نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: رسانه های استان برای موفقیت در این مسیر پرتلاطم به رهنمودهای ایشان نیاز دارند.
علیرضا فولادی ادامه داد: اعتماد مردم نسبت به مسوولان نظام نباید خدشه دار شود و این وظیفه رسانه هاست تا با تبیین صحیح عملکرد نظام اعتماد مردم را مضاعف کنند.
وی ادامه داد: ایرنای آذربایجان غربی طی ماه های اخیر توانسته است از لحاظ تعداد خبر در رتبه دوم کشور پس از مشهد مقدس قرار بگیرد و این پویایی و تکاپو ادامه خواهد داشت.
فولادی افزود: اطلاع رسانی دقیق و انتشار به موقع اخبار از جمله سیاست های خبری این مرکز است و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی با جدیت برای تحقق اهداف متعالی کار می کنند.
به گزارش ایرنا سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، خبرگزاری رسمی و اولین نهاد حرفه ای گردآوری و انتشار خبر و عکس و نیز تولید محصولات رسانه ای – خبری در تاریخ ایران است.
ایرنا که بیش از هشت دهه از تاسیس آن می گذرد در ابتدای راه با عنوان ' آژانس پارس' و با هدف گردآوری، ترجمه و انتشار اخبار ایران و جهان کار خود را آغاز کرد.
از زمان پایه گذاری این رسانه در سال 1313 شمسی به مدت سه دهه آژانس پارس زیر مجموعه ای از تشکیلات وزارت امور خارجه به شمار می رفت اما با آغاز به کار وزارتخانه ای با عنوان اطلاع رسانی در دولت وقت، آژانس پارس زیرنظر این وزارتخانه قرار گرفت و همزمان به خبرگزاری پارس با نام اختصاری ' پانا ' تغییر نام داد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی این خبرگزاری در راستای اهداف نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران به بازتعریف رسالت خبری خود پرداخت و بر پایه اهدافی چون انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی و مخابره واقعیت های ایران و جهان به ویژه کشورهای اسلامی فعالیت خود را ادامه و گسترش داد.
در دی ماه 1360 نام خبرگزاری پارس با تصویب مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) تغییر یافت و نشان واره ای برای ایرنا برگزیده شد که بیانگر اهداف و رسالت های تازه این خبرگزاری بود.
در این نشان واره، نمادی از خانه ی خدا با نوار تلکس خبری با هم ترکیب شده است تا کار ویژه خبررسانی حقیقت محور و خداجویانه را به تصویر بکشد.
وقوع جنگ تحمیلی سبب شد تا خبرگزاری جمهوری اسلامی سیاست ویژه ای را در دستور کار قرار دهد و با ایجاد ساز و کاری متناسب با موقعیت دفاعی کشور، اطلاعات به هنگام و مورد نیاز را تهیه و ارایه کند.
در این راستا ایرنا با کارنامه ای درخشان و مخابره بیش از یک میلیون و 300 هزار خبر ویژه دفاع مقدس و 500 هزار فریم عکس و تقدیم 12 خبرنگار و عکاس شهید و آزاده توانست مسئولیت خود را با سربلندی به انجام برساند.
با توجه به جایگاه ایرنا، بخشی مهمی از اخبار و اطلاعات مورد استفاده رسانه های خارجی و داخلی، موضع گیری های مسئولان و سیاست های رسمی کشور در مورد رویدادهای ایران و جهان به ویژه کشورهای اسلامی معطوف به خبرگزاری جمهوری اسلامی است.
همچنین از نقاط درخشان کارنامه ایرنا در اعلان و انتشار برخی اخبار مهم می توان به انتشار خبر دستگیری صدام حسین، دیکتاتور عراقی در 24 آذر 1382 شمسی اشاره کرد که اهمیت جایگاه منطقه ای و جهانی ایرنا در عرصه خبررسانی را بیش از پیش نمایان کرد.
نقش حرفه ای اطلاع رسانی ایرنا در رساندن صدای مقاومت اسلامی لبنان، نسل کشی مسلمانان در بوسنی، بحران افغانستان و عراق از جمله فعالیت های ارزشمند این سازمان به شمار می رود.
8135/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال