کاروان سلامت آذربایجان غربی به کنارک سیستان و بلوچستان رفت

ارومیه-ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به اعزام کاروان سلامت این استان به مناطق محروم شهرستان دچار خشکسالی کنارک از توابع سیستان و بلوچستان گفت: یکهزار روستایی مناطق محروم آن استان جنوب شرقی کشور از خدمات این کاروان بهره مند شده اند.

حسن محمودی اصل زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اعزام این کاروان ها بیش از 17 روستای شهرستان کنارک خدماتی نظیر ویزیت رایگان پزشکان عمومی و تخصصی، کنترل قند خون، فشار خون و ارائه داروی رایگان بهره مند شده اند.
وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر با اعزام تیم پزشکی و درمانی خود برای کمک به بهبود سطح سلامت محرومان جامعه در روستاهای کم برخوردار استان طرح کاروان سلامت را اجرا می کند.
وی افزود: هر کاروان سلامت شامل 12 کادر پزشکی از جمله پزشک متخصص زنان، عفونی، اطفال، روانپزشک، پزشک عمومی، ماما، پرستار، دارویار و داوطلب هلال احمر است که به مردم ارائه خدمات می کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین با حضور 2 نفر از روانشناسان تیم سحر برای 200 کودک و نوجوان برنامه های مختلفی ازجمله آموزش کمک های اولیه و آگاه سازی در خصوص آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد وتوزیع اسباب بازی برای کودکان انجام شد.
محمودی اصل زاده بیان کرد: توزیع بسته های غذایی به ارزش حدود 50 میلیون ریال توسط تیم کاروان سلامت اعزامی آذربایجان غربی از دیگر برنامه های تیم کاروان سلامت بود.
به گزارش ایرنا اقدامات بهداشتی درمانی تیم کاروان سلامت آذربایجان غربی در روستای کهیر و 17 روستای شهرستان کنارک تا آخر این هفته ادامه می یابد و پیش بینی می شود به بیش از 2 هزار نفر خدمات ارائه شود.
یکهزارو 280 امدادگر در سطح آذربایجان غربی فعالیت می کنند که 350 نفر از امدادگران زن و 930 نفر از آنان مرد هستند.
8135/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال