تسهیلات ویژه به زندانیان فعال در حوزه قرآن اعطا می شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی گفت: تسهیلات ویژه در اختیار زندانیانی که فعالیت های قرآنی داشته باشند، اعطا می شود که این امر می تواند در تربیت بهتر این افراد نقش بسیار مهمی داشته باشد.

میرعلی اکبر بنی هاشمی روز پنجشنبه در بازدید از زندان سلماس افزود: علاوه بر آن به زندانیانی که در کلاس های فرهنگی به ویژه آموزش قرآن در بخش های مختلف حضور یابند و در حفظ قرآن کوشش کنند، امتیازهای ویژه ای با نظر رییس کل دادگستری آذربایجان غربی تعلق می گیرد.
وی اضافه کرد: آموزش قرآن کریم و آشنایی با مفاهیم این کتاب انسان ساز مهمترین عامل در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی و تکرار جرم است و در صدد هستیم اقدامات موثری در زندان های استان در این خصوص انجام دهیم.
وی بیان کرد: در حال حاضر برنامه های ویژه فرهنگی و آموزشی در زندان های آذربایجان غربی اجرا می شود که آموزش مفاهیم قرآنی، حفظ قرآن کریم و قرائت این کتاب الهی از جمله مهمترین آنهاست.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی ابراز امیدواری کرد که با اجرای طرح های فرهنگی، روند وقوع جرم و بازگشت به زندان در استان روز به روز کاهش یابد.
در این آیین، مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی از تعدادی از حافظان و قاریان قرآن قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا، اقدامات تربیتی از جمله اقداماتی است که در سال های اخیر در زندان های آذربایجان غربی به صورت مستمر انجام می شود.
8137/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال