نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد آذربایجان غربی:

اسلام به طور شایسته در جامعه معرفی نشده است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: متاسفانه نتوانسته ایم تا دین مبین اسلام را آن طور که شایسته آن است، در جامعه معرفی کنیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا میرزایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه دین اسلام منطبق با فطرت انسانی است، بیان کرد: این ویژگی سبب می شود تا هر فطرت پاک و سالمی آن را بپذیرد.
وی با بیان اینکه دشمن درصدد ایجاد فضای دین ستیزی در جامعه است، افزود: طبیعی است که دشمنان اسلام از خلاءهای معرفی مناسب دین اسلام به جامعه بهره مند خواهند شد.
وی با تاکید بر اینکه مبلغان دینی باید زیبایی های دین مبین اسلام را به نمایش بگذارند، اضافه کرد: جامعه ای که در آن اسلام نهادینه شود از هر گزندی در امان خواهد بود.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه با اشاره به حضور فعال دشمنان اسلام در فضای مجازی، گفت: نباید زمینه را برای فعالیت یکطرفه دشمنان اسلام در فضای مجازی هموار کرد.
حجت الاسلام میرزایی، روحانیت را الگویی برای جامعه بشری دانست و ادامه داد: روحانیت باید به دنبال افزایش آگاهی و ارائه درس اخلاق به قشر جوان باشد.
وی همچنین از مسوولان دانشگاهی خواست تا مقالات علمی را به سمت و سوی کاربردی کردن آنها سوق دهند و افزود: ورود دانشگاه به عرصه حل مشکلات جامعه به پیوند عمیق بین جامعه و دانشگاه منجر می شود.
وی گفت: متاسفانه بسیاری از مقالات دانشگاهی در کنار اشکالات محتوایی دارای اشکالات شکلی بوده و این آفتی بزرگ در فضای دانشگاهی است.
به گزارش ایرنا دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی سه هزار و 19 عضو هیات علمی و بیش از 40 هزار دانشجو دارد.
3214/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال