بروزرسانی تجهیزات هواشناسی برای مقابله با بحران ضروری است

ارومیه- ایرنا- معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو با اشاره به ضرورت بروزرسانی تجهیزات و امکانات هواشناسی برای مقابله با بحران، گفت: بروزرسانی این تجهیزات می تواند به کاهش خسارت در حوزه کشاورزی منجر شود.

به گزارش ایرنا، ایران قربانی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی پروتکل سرمازدگی ماکو با اشاره به توجه ویژه مردم به اطلاعیه های هواشناسی، بیان کرد: در حال حاضر بخش مهمی از برنامه ریزی در حوزه کشاورزی با استفاده از داده های هواشناسی انجام می شود.
وی افزود: همه ساله به علت تغییرات ناگهانی جوی، کشاورزان خسارات زیادی را متحمل می شوند و می توان با اطلاع رسانی به موقع و بروزرسانی تجهیزات و امکانات هواشناسی به کاهش خسارت ها کمک کرد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو با اشاره به ظرفیت های دهیاران، شوراهای اسلامی روستاها، خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی در بحث اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه، گفت: از طریق این ظرفیت ها می توان آموزش های لازم به کشاورزان را ارئه کرد.
وی با اعلام اینکه طبق آمار رسمی در سال گذشته بیش از هفت هزار و 500 میلیارد ریال به بخش کشاورزی در استان خسارت وارد شده است، گفت: اطلاع رسانی به موقع اقدام مناسبی است که به واسطه آن می توان تا حدودی از بروز چنین خساراتی جلوگیری کرد.
وی افزود: با هزینه 10 درصد خسارت های وارد شده به حوزه کشاورزی می توان ضمن توسعه ایستگاه های هواشناسی تا حدود زیادی خسارت ها را کاهش داد.
به گزارش ایرنا، میانگین روزهای یخبندان شهرستان ماکو 106 روز در سال بوده و این مهم باعث شده است تا کشاورزان همیشه با سرمازدگی محصولات مواجه باشند.
3214/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال