2 قطعه پرنده در تالاب‌ سلدوز نقده رها شد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: ماموران یگان حفاظت با گشت های منظم و شبانه روزی بیش از یکهزار متر تور از تالاب سلدوز کشف و جمع آوری کردند و در این رابطه نیز یک قطعه 'اردک سرسفید' و یک قطعه 'کشیم' گرفتار رها شدند.

اکبرمحمدیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جهت جلوگیری از تخلفات شکار و صید و حفاظت از زیستگاه های شهرستان، گشت های منظم شبانه روزی و پایش منطقه توسط پرسنل یگان حفاظت محیط زیست نقده انجام می شود.
رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده اضافه کرد: تالاب سلدوز یکی از مهمترین تالاب های نقده بوده که زیستگاه و محل تخم گذاری و جوجه آوری بسیاری از پرندگان آبزی و کنار آبزی است.
محمدیان گفت: این تالاب در یک منطقه حفاظت شده قرار دارد و هرگونه فعالیت صیادی و شکار پرندگان و سایر حیوانات در آن ممنوع است و با متخلفان برابر مقررات برخوردهای قانونی می شود.
به گزارش ایرنا نقده به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و طبیعی دارای تالاب های بین المللی به ثبت رسیده بوده و به علت قرار گرفتن در مسیر مهاجرت پرندگان مهاجر پناهگاهی برای آنان به شمار می رود؛ ماهیان نیز یکی از منابع تامین غذای اکثر پرندگان در این تالابهاست.
گونه هایی مانند اردک مرمری، غاز پیشانی سفید بزرگ، پرستوی دریایی کوچک، اردک سر حنایی، کاکایی سیاه، انواع مختلف آبچلیک، غاز پیشانی سفید کوچک، قوی فریادکش، باکلان، لک لک سفید، بوتیمار کوچک، کشیم کوچک، حواصیل خاکستری، اگرت بزرگ و کوچک، انواع حواصیل، فلامینگوی بزرگ، آنقوت، گیلار، ماهی خورک، دم جنبانک ابلق، انواع اردک، حواصیل ارغوانی عقاب طلایی و مرگوس بزرگ و کوچک از جمله گونه های دیگر موجود در زیستگاه های مختلف آذربایجان غربی هستند.
افزون بر 70 هزار پرنده بومی و مهاجر سالانه در زیستگاه های استان فرود می آیند.
8135/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال